Tragédie na Madeiře: Při nehodě turistického autobusu zemřelo nejméně 28 lidí | Reflex.cz
nahoru

Tragédie na Madeiře: Při nehodě turistického autobusu zemřelo nejméně 28 lidí

ČTK18. dubna 2019 • 08:00
Tragédie na Madeiře: Při nehodě turistického autobusu zemřelo nejméně 28 lidí
foto: Twitter

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo ve středu večer 29 lidí. Podle portugalského prezidenta jde výhradně o německé turisty. Německé ministerstvo zahraničí to zatím nepotvrdilo, i když připustilo řadu německých obětí. Dalších 27 lidí bylo zraněno, z toho někteří vážně, informovala místní média. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Autobus havaroval okolo 18:30 místního času (19:30 SELČ) u obce Caniço. Řidič autobusu vezoucího 55 lidí tam v zatáčce zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů. Mezi mrtvými 18 žen a 11 mužů.

 

 

"Za všechny Portugalce chci v této tragické chvíli vyjádřit lítost a solidaritu zvláště příbuzným obětí, jimiž jsou, jak mi bylo řečeno, výhradně Němci," uvedl v portugalské televizi RTP prezident Marcelo Rebelo de Sousa.

 

Zlo je v lidech, od holocaustu jsme se nezměnili. Masaryk tu zavedl zdrcující…

 

Premiér António Costa o tragédii hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Mluvčí Merkelové Steffen Siebert uvedl, že vláda v reakci na nehodu zřídila telefonní linku, na níž mohou lidé získat informace, zda jsou mezi mrtvými či zraněnými jejich blízcí.

 

Mezi zraněnými, z nichž někteří mají vážná poranění, jsou i řidič a průvodce, oba Portugalci. České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by v autobuse byli čeští turisté.

 

 

Příčinu nehody policie podle médií zatím nezná. Autobus havaroval v kopcovitém terénu poblíž pobřeží ostrova ještě za denního světla a za dobrého počasí.

 

 

Sněmovna odvolala na návrh ODS Václava Klause ml. ze školského výboru
JXD: Mladé naděje české žurnalistiky aneb Drby, nesmysly, je všeobecně známo...

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější