Sněmovna odvolala na návrh ODS Václava Klause ml. ze školského výboru | Reflex.cz
nahoru

Sněmovna odvolala na návrh ODS Václava Klause ml. ze školského výboru

ČTK17. dubna 2019 • 13:40
Václav Klaus mladší - ilustrační snímek
Václav Klaus mladší - ilustrační snímek
• foto: 
Foto Blesk - Tonda Tran

Sněmovna dnes odvolala na návrh ODS nezařazeného poslance Václava Klause mladšího ze školského výboru, který vedl. Klause nahradil nový nominant občanských demokratů Karel Krejza. Výbor bude muset zvolit nového předsedu. Předsednické křeslo školského výboru připadá ODS podle dohod o rozdělení funkcí v dolní komoře.

Poslanci na návrh klubů provedli i další změny ve výborech a ve stálých komisích. Hnutí SPD z nich nechalo odvolat Lubomíra Volného, Mariana Bojka a Ivanu Nevludovou. Trojice poslanců vystoupila z SPD v polovině března. Ve výborech a komisích je zastoupí podle dnešního verdiktu dolní komory jiní členové dolní komory za SPD.

Zkáza Jaromíra Soukupa. Bizarního moderátora jeho velikášství zničí

Občanští demokraté před časem neprosadili výměnu Klause mladšího v čele školského výboru za stranického místopředsedu Martina Baxu. Vedení ODS vyloučilo Klause ze strany v polovině března, protože podle výkonné rady občanských demokratů "svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS".

Sněmovna schválila také návrh ČSSD, který souvisí s odchodem bývalého ministra vnitra Milana Chovance ze Sněmovny, za kterého nastoupil Václav Votava. Votava zamířil do rozpočtového výboru za Jaroslava Foldynu, který je nově členem bezpečnostního výboru místo Chovance.

Miloš Zeman 1989 až 2003 obrazem a ve výrocích. Jak se změnily jeho postoje?
Budu primátor, s Babišem jsme mluvili o vládním angažmá. Kvůli dresu ANO jsem za…

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
23,070
29,750
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější