Budu primátor, s Babišem jsme mluvili o vládním angažmá. Kvůli dresu ANO jsem za zločince, říká Petr Stuchlík | Reflex.cz
nahoru

Budu primátor, s Babišem jsme mluvili o vládním angažmá. Kvůli dresu ANO jsem za zločince, říká Petr Stuchlík

Čestmír Strakatý16. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Petrem Stuchlíkem
• video: 
Prostor X

Lídr, který ale nevede pražskou buňku hnutí ANO, není ve vedení strany a je řadový zastupitel. Petr Stuchlík si tak připadá, vliv totiž může mít prý i bez funkcí. Věří, že bude pražský primátor a že voliči jeho snahy ocení. Kvůli dresu hnutí ANO je teď za zločince. A to i pro lidi, kterým pomohl. Nelituje a s Andrejem Babišem je v pravidelném v kontaktu.

Bavili se dokonce o jistém vládním angažmá, které ale Stuchlík nechce specifikovat. Říká nicméně, že by ho přijal. Naznačuje, že by mohlo být spojené s finančnictvím a penzemi, kterým údajně rozumí. Trestní stíhání Babiše pro Stuchlíka teď zásadní problém není. Tvrdí, že člověk si nemůže vybírat, a pokládá si otázku, jestli by bylo lepší mít v čele státu čistého člověka, který by ale byl špatný manažer. Jeho další postoj pak určí podoba případné obžaloby.

Stuchlík nebere 3 miliony, které daroval hnutí ANO, jako investici. Byla to prý jeho podmínka pro vstup do politiky. Tvrdí, že nechtěl být nikomu zavázaný. Maximální částku věnoval i proto, že si to mohl dovolit. Stojí si za tím, že se tak trochu obětoval. Je ale prý běžec na dlouhou trať a věří, že se do čela hlavního města dostane. Do koalice ale nechce jít za každou cenu.

Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá…

Koalice podle Stuchlíka nefunguje hlavně v dopravě. Piráti prý problémy neřeší a dalším uskupením to vadí. Stuchlík říká, že v opozici kritizovali, ale teď se chovají ještě hůř. Úředníci na magistrátu podle něj říkají, že nezažili takovou rozhodovací impotenci. Tibetské vlajky Pražany nezajímají, když musí stát v kolonách.

Jak často je teď Petr Stuchlík v kontaktu s premiérem a o čem si píší? Proč podle něj možná není ideální, mít v čele státu a institucí lidi čisté jako lilie? V čem stihl Andreje Babiše osud všech premiérů? A proč si Petr Stuchlík myslí, že bude primátor?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Pečinka: Babiš je vyděšený ze soudu, svoji hru musí dohrát do konce. S Tomanem si nás…
Primátor Hřib: Nejsme komunisti, ale musíme vědět, kolik bytů je prázdných. Pivní kola…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější