Bývalý nizozemský poslanec, který tvrdil, že „Korán je jed“, se stal muslimem | Reflex.cz
nahoru

Bývalý nizozemský poslanec, který tvrdil, že „Korán je jed“, se stal muslimem

Daniel Baret5. února 2019 • 11:35
Joram van Klaveren. Někdejší nizozemský politik bojoval proti islámu, nakonec k němu konvertoval
Joram van Klaveren. Někdejší nizozemský politik bojoval proti islámu, nakonec k němu konvertoval
• foto: 
Profimedia

Bývalý nizozemský poslanec Joram van Klaveren konvertoval k islámu. Na tom by nebylo nic tak šokujícího, kdyby předtím nebyl členem nizozemské antiislámské Strany pro svobodu, kterou vede známý buřič Geert Wilders. Navíc van Klaveren celá léta popisoval „Korán jako jed“, hovořil o „muslimské bídě“ a proroka Muhammada označoval za podvodníka. Co se stalo, že se z něj teď stal muslim?

Joram van Klaveren podle vyjádření pro nizozemský rozhlas NPO Radio I., se obrátil na islám v době, kdy psal svoji knihu „De afvallige“ (Odpadlík), která se věnuje náboženství a hledání víry. „Během psaní jsem narazil na stále více věcí, které můj názor na islám změnily,“ tvrdí někdejší poslanec za antimuslimskou stranu.

Do Francie se ze Sýrie vrací džihádisté. Zlikvidujte je, navrhl republikánský poslanec

Obrácení svatého Klaverena

V letech 2010 až 2014 byl van Klaveren poslancem za Stranu pro svobodu, kterou vede Geert Wilders. Ten kromě jiného přirovnal muslimskou svatou knihu Korán k dílu Adolfa Hitlera Mein Kampf. Klaveren opustil stranu v roce 2014, když došlo ke konfliktu s Wildersem, který vyzýval na jedné demonstraci dav k tomu, aby ostře vystoupil proti Maročanům, kterých žije v Nizozemsku kolem 400 tisíc.

Po odchodu ze Strany pro svobodu založil Klaveren svoje vlastní politické hnutí, to ale neuspělo a on opustil politiku. Zajímavé je, že Wildersovu antiislámskou stranu opustil před časem také její někdejší vysoký funkcionář Arnoud van Doorn a také konvertoval k islámu.

Děti bohatých Íránců pobuřují chudé krajany. Předvádějí se na Instagramu, zatímco země…
Nutil: Přijali jsme tisíce muslimů a jediný terorista je Čech. Máme velký problém,…

Daniel Baret


Klíčová slova: islám, holandsko, van Klaveren, imigrace


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější