Do Francie se ze Sýrie vrací džihádisté. Zlikvidujte je, navrhl republikánský poslanec | Reflex.cz
nahoru

Do Francie se ze Sýrie vrací džihádisté. Zlikvidujte je, navrhl republikánský poslanec

Milan Rokos, Info.cz31. ledna 2019 • 17:20
Bojovníci takzvaného Islámského státu
Bojovníci takzvaného Islámského státu
• foto: 
Archiv Blesku, Profimedia.cz

Francie bude zanedlouho řešit osud 130 džihádistů včetně žen a dětí, kteří se vrátí do vlasti. Uvedla to televize BFMTV. Repatriaci někdejších bojovníků Islámského státu s rodinami ze Sýrie potvrdil ministr vnitra Christophe Castaner.

Francouzské úřady se obávají, že po odchodu dvou tisíc amerických vojáků ze Sýrie by Kurdové, kteří nyní zahraniční džihádisty zadržují, mohli tyto lidi propustit. Francouzské tajné služby by pak pravděpodobně ztratily jejich stopy, a proto je lépe je vrátit do vlasti a mít je pod kontrolou. „Všichni, kteří se vrátí do Francie, budou předáni justici. Pokud soudce dojde k závěru, že by měli být uvězněni – a to bude ve většině případů – budou ve vězení,“ ujistil teď ministr Castaner. Počet vrátivších se džihádistů ale odmítl upřesnit.

Z celkového počtu 130 lidí, o kterých informovala BFMTV, tvoří údajně čtyři desítky mužů, zbytek jsou ženy a děti. Francouzské věznice se na příliv islamistických extremistů už několik let zařizují. Repatriace bývalých bojovníků Islámského státu nebo jiných radikálních skupin je ve Francii kontroverzním tématem. Poslanec Republikánů Pierre-Henri Dumont dokonce v diskuzi v televizi Orange prohlásil, že by měli být zabiti. „Francie nemůže znovu přijmout osoby, které proti ní vztáhly zbraň. Francie má ještě jinou možnost, kterou je jejich likvidace,“ řekl.

Více se dočtete na webu Info.cz >>>

17 mrtvých. Vražedný útok na redakci Charlie Hebdo a židovský obchod ukázal strašlivý…
Petr Janda: Antichartu jsem podepsal ze strachu. Jednou prásknu slavné, kteří odmítli…

Milan Rokos, Info.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější