Děti bohatých Íránců pobuřují chudé krajany. Předvádějí se na Instagramu, zatímco země trpí pod sankcemi | Reflex.cz
nahoru

Děti bohatých Íránců pobuřují chudé krajany. Předvádějí se na Instagramu, zatímco země trpí pod sankcemi

Daniel Baret14. prosince 2018 • 17:03
Děti bohatých Íránců pobuřují chudé krajany. Předvádějí se na Instagramu, zatímco země trpí pod sankcemi
foto: Instagram/The Rich Kids of Tehran

Zatímco Írán byl poměrně tvrdě zasažen sankcemi, které na něj uvalily Spojené státy, děti zazobaných obyvatel země dál předvádějí své bohatství na Instagramu a sociálních sítích. Vyvolávají tím často pobouření veřejnosti, protože v Íránu má mnoho lidí problémy s uživením svých rodin, ceny potravin a dalšího zboží letí rychle nahoru, měna byla znehodnocena a nedostatkovým zbožím jsou například i léky a další potřebné věci.

Mezitím ale synové a dcery bohatých Íránců pózují v drahých autech, na opulentních dovolených, v luxusním oblečení a v restauracích, kam si nemůže dovolit jít většina lidí. Reakce na takové chování jsou často ostré, protože se někdy jedná i o děti zkorumpovaných státních úředníků a politiků. Dívky a ženy se někdy ukazují i s nezahalenou hlavou, či v minisukních, což by si na ulici nemohly dovolit, protože by je okamžitě zadržela náboženská policie tohoto teokratického státu.

Pro tyto mladé bohaté Íránce se vžily termíny „jene khroub“ (v perštině to znamená „dobré geny“), nebo „aghazadeh“ (to je neformální pojmenování syna vysoce postaveného státního zaměstnance).

Podívejte se na fotografie mladých bohatých Íránců, kteří v mnoha věcech imitují Západ, který je přitom oficiálním nepřítelem státu.

10 nejlepších filmových fantasy všech dob, které vás vystřelí do jiného světa. A…
Miss Írán: Těžko uvěřit, ale i v této zemi kdysi probíhaly soutěže o nejkrásnější…

Daniel Baret


Klíčová slova: Írán, sankce, bohatí, Instagram, bohatství


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější