nahoru

Neštěstí v Paříži: Nejméně osm mrtvých při požáru domu

ČTK 5. února 2019 • 09:55
Neštěstí v Paříži: Nejméně osm mrtvých při požáru domu
foto: ČTK/AP/Benoit Moser

Při tragickém požáru obytného domu v Paříži zahynulo v noci na dnešek nejméně osm lidí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní prokuraturu. Vyšetřovatelé se domnívají, že požár má kriminální pozadí. Zadržena proto byla jedna žena, která je podle pařížského prokurátora obyvatelkou domu. Vyšetřování pokračuje. 

Oheň zachvátil vrchní část osmipatrové budovy v 16. obvodě na jihozápadě města, ošetřeny kvůli němu musely být další zhruba tři desítky osob. Hasiči s živlem bojovali šest hodin.

Prokurátor Rémy Heitz řekl, že vyšetřovatelé se přiklánějí k možnosti, že za požárem je "kriminální" důvod. Poblíž místa neštěstí byla zadržena obyvatelka domu a nyní je ve vazbě. Úřady zahájily vyšetřování kvůli žhářství s následkem smrti. Prokurátor zároveň upozornil, že vyšetřování je na začátku a příčina požáru dosud nebyla jednoznačně stanovena.

Půlnoční požár

Hořet začalo přibližně hodinu po půlnoci v domě v Auteuilské ulici nacházející se nedaleko Bouloňského lesíku. Někteří lidé podle svědků začali volat o pomoc z otevřených oken, zatímco jiní se před plameny snažili utéci na střechu.

Podle fotografií ze sociálních sítí se oheň rozšířil přinejmenším do 7. a 8. poschodí budovy stojící v těsném sousedství dalších obytných domů. S ohněm bojovaly zhruba dvě stovky hasičů. Podařilo se jim evakuovat okolo 50 obyvatel budovy, která byla postavena v 70. letech minulého století. "Zachránili jsme množství osob, včetně několika lidí, kteří prchli na střechu," řekl AFP Cognon.

ČTK
Diskuse ke článku