nahoru

Kalifornská katastrofa z ptačí perspektivy. Takto vypadá požár, který zlikvidoval území větší než Praha

Clara Zangová 15. listopadu 2018 • 13:20
Kalifornská katastrofa z ptačí perspektivy. Takto vypadá požár, který zlikvidoval území větší než Praha
foto: profimedia.cz

Kalifornii už týden sužuje ničivý požár, pravděpodobně nejhorší v historii státu. K dnešku se hovoří již o 59 obětech této katastrofy. Nejhůře na tom je 27tisícové město Paradise, které požár prakticky zlikvidoval. Na internetu se šíří děsivé fotografie požáru a z ptačí perspektivy zachycuje katastrofu i NASA. Národní úřad pro letectví a kosmonautiku zveřejňuje fotografie kalifornského požáru z vesmíru pravidelně.

 Západní pobřeží Spojených států dokumentují také satelity NOAA a další. Zpravodajská televize CNN zveřejnila také video, na kterém ujíždějí auta z nejpostiženější oblasti po hořícím asfaltu. Vrtulník se shora snaží zachovat co největší část silnice bez požáru, aby auta mohla dále projíždět.

Za týden lehlo ve městě Paradise bezmála 8 tisíc domů popelem a na zasaženém pobřeží pracuje 6 tisíc hasičů. Většina identifikovaných obětí zahynula ve svých hořících domovech na severu státu ve městě Paradise. Tři lidé zahynuli na jihu v okolí Malibu. Na 130 lidí se však stále pohřešuje.  Ničivý požár už vypálil území 544 kilometrů čtverečních, což je o něco víc než rozloha Prahy. Pod kontrolou je jedna třetina ohně. 

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.