nahoru

Petr Čech končí profesionální kariéru. V bráně bude jen do konce sezony

isport.cz 15. ledna 2019 • 12:51
Petr Čech končí profesionální kariéru
• video: 
Facebook.com/Premiere league

Tohle oznámení fanoušci určitě tak brzy nečekali! Výjimečná kariéra se chýlí ke konci. Brankář Petr Čech (37) dokončí probíhající sezonu v dresu Arsenalu, ale další starty na nejvyšší fotbalové úrovni již nepřidá. „Přemýšlel jsem dlouho, to rozhodnutí ve mně zrálo. A jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas," uvedl gólman v prohlášení. 

Rekordman v počtu startů za český národní tým (124) do Arsenalu přišel v roce 2015 z Chelsea, kde strávil jedenáct let. Čech začal aktuální sezonu jako jednička "Kanonýrů", ale po zranění musel přepustit místo v brance Němci Berndu Lenovi."Stejně jako jsem cítil správnost ukončení svého angažmá v národním týmu, jakkoliv jsem byl v dresu reprezentace šťastný, cítím to stejně také nyní. Fotbal v pozici hráče mi určitě chybět bude, třicet let je součástí mého života. Ale je správné umět odejít," uvedl Čech v tiskové zprávě společnosti Sport Invest, která ho zastupuje.

Na životní moment Petra Čecha se podívejte v pořadu Mall.tv:Více se o Petru Čechovi dočtete na webu isport.cz >>>

ONLINE: Šampion a gentleman. Na Čechův konec reaguje Lineker i Casillas >>>

isport.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.