Video placeholde
Komiks Hrdinové o legendách české kopané
Komiks Hrdinové o legendách české kopané
Komiks Hrdinové o legendách české kopané
Komiks Hrdinové o legendách české kopané
Komiks Hrdinové o legendách české kopané
7
Fotogalerie

Ivan Trojan vypráví historii české kopané. Audiokniha Hrdinové vychází na konci listopadu

Na konci listopadu vychází na platformě Audioteka kompletní vyprávění historie československého i českého fotbalu. Audiokniha Hrdinové navazuje na stejnojmennou úspěšnou knihu, kterou na podzim minulého roku vydalo Yinachi. Ve více než osm hodin dlouhém záznamu vypráví herec a fotbalový fanoušek, Ivan Trojan to, na co bychom nejen jako fotbalový národ neměli zapomínat. Vyprávění zásadních milníků historie kopané doplňují takzvané audiokomiksy, tedy příběhy vybraných jedenácti legend naší kopané. Jejich hrdinské příběhy popsal v knize Hrdinové Ondřej Fuczik.

Úspěšnou knižní publikaci Hrdinové, která poutavou a komiksovou formou připomíná nejzásadnější okamžiky české a československé kopané, vydalo vydavatelství Yinachi na podzim roku 2017. Nyní se vrací ve zvukové podobě.

Audiokniha je zrcadlem psané knihy. Zachovává tedy přesný počet kapitol, které s fotbalovou vášní sobě vlastní předčítá Ivan Trojan. Celkem osm kapitol rozdělených podle časových pásem vypráví zásadní momenty, které formovaly historii tuzemského fotbalu. Od úplných začátků, prvních fotbalových klubů, velkých úspěchů, ale i pádů, které k minulosti i současnosti naší kopané patří. "Vzhledem k mým sportovním aktivitám a tomu, jak mám fotbal rád, jsem se při natáčení některých částí knihy až dojímal. Ať už šlo o legendární bělehradské finále nebo slavný zápas na Euru 2004 proti Holandsku, který naši reprezentanti dokázali otočit z nepříznivého stavu 2:0," vzpomíná Ivan Trojan.  

Součástí audioknihy je také jedenáct rozhlasových her věnujících se vybraným osobnostem, Hrdinům, kteří jsou spojeni s nejoblíbenějším sportem světa. Ty vybral do knihy Hrdinové její autor Ondřej Fuczik, držitel ocenění Magnesia Litera. Posluchači se tak dočkají vyprávění o slavném trenérovi Johnu Maddenovi, brankářské legendě Františku Pláničkovi, fotbalovému baviči Andreji Kvašnákovi, autoru legendárního dloubáku Antonínu Panenkovi, králi střelců Pepi Bicanovi, držiteli Zlatého Míče Pavlu Nedvědovi a mnoho dalších.