Ivan Trojan vypráví historii české kopané. Audiokniha Hrdinové vychází na konci listopadu | Reflex.cz
nahoru

Ivan Trojan vypráví historii české kopané. Audiokniha Hrdinové vychází na konci listopadu

BED6. prosince 2018 • 12:20

Na konci listopadu vychází na platformě Audioteka kompletní vyprávění historie československého i českého fotbalu. Audiokniha Hrdinové navazuje na stejnojmennou úspěšnou knihu, kterou na podzim minulého roku vydalo Yinachi. Ve více než osm hodin dlouhém záznamu vypráví herec a fotbalový fanoušek, Ivan Trojan to, na co bychom nejen jako fotbalový národ neměli zapomínat. Vyprávění zásadních milníků historie kopané doplňují takzvané audiokomiksy, tedy příběhy vybraných jedenácti legend naší kopané. Jejich hrdinské příběhy popsal v knize Hrdinové Ondřej Fuczik.

Úspěšnou knižní publikaci Hrdinové, která poutavou a komiksovou formou připomíná nejzásadnější okamžiky české a československé kopané, vydalo vydavatelství Yinachi na podzim roku 2017. Nyní se vrací ve zvukové podobě.

Nezemřel jsem a nenahradil mě dvojník, odmítá nigerijský prezident konspirační teorie o…

Audiokniha je zrcadlem psané knihy. Zachovává tedy přesný počet kapitol, které s fotbalovou vášní sobě vlastní předčítá Ivan Trojan. Celkem osm kapitol rozdělených podle časových pásem vypráví zásadní momenty, které formovaly historii tuzemského fotbalu. Od úplných začátků, prvních fotbalových klubů, velkých úspěchů, ale i pádů, které k minulosti i současnosti naší kopané patří. "Vzhledem k mým sportovním aktivitám a tomu, jak mám fotbal rád, jsem se při natáčení některých částí knihy až dojímal. Ať už šlo o legendární bělehradské finále nebo slavný zápas na Euru 2004 proti Holandsku, který naši reprezentanti dokázali otočit z nepříznivého stavu 2:0," vzpomíná Ivan Trojan.  

Součástí audioknihy je také jedenáct rozhlasových her věnujících se vybraným osobnostem, Hrdinům, kteří jsou spojeni s nejoblíbenějším sportem světa. Ty vybral do knihy Hrdinové její autor Ondřej Fuczik, držitel ocenění Magnesia Litera. Posluchači se tak dočkají vyprávění o slavném trenérovi Johnu Maddenovi, brankářské legendě Františku Pláničkovi, fotbalovému baviči Andreji Kvašnákovi, autoru legendárního dloubáku Antonínu Panenkovi, králi střelců Pepi Bicanovi, držiteli Zlatého Míče Pavlu Nedvědovi a mnoho dalších.

Jak by vypadala hádka Zemana s TGM: Ty si asi passy? Kdybys nebyl mrtvý, vyhubím tě jak…
10 největších filmových zločinů spáchaných na skvělých komiksových předlohách

BEDVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější