Skandál v Německu: Důstojníci policie vyhrožovali právničce zabitím dvouleté dcery, sdíleli fotky Hitlera | Reflex.cz
nahoru

Skandál v Německu: Důstojníci policie vyhrožovali právničce zabitím dvouleté dcery, sdíleli fotky Hitlera

Daniel Baret17. prosince 2018 • 11:58
Skupina německých policistů si údajně vyměňovala fotky s Adolfem Hitlerem
Skupina německých policistů si údajně vyměňovala fotky s Adolfem Hitlerem
• foto: 
flickr

S velkým skandálem se potýká policie v Německu. Pět důstojníků, čtyři muži a jedna žena, z Frankfurtu nad Mohanem byli postaveni mimo službu a jsou vyšetřováni kvůli tomu, že ve své skupině na aplikaci WhatsApp vyhrožovali advokátce Sedě Basay-Yildizové, že zabijí její dvouletou dcerku. Také mezi sebou sdíleli fotografie Adolfa Hitlera a hákového kříže. Šíření nacistické propagandy je přitom v zemi zakázané.

Advokátka Seda Basay-Yildizová, která je tureckého původu a kromě jiného zastupuje podezřelé islamisty, dostala v srpnu zprávu, ve které se hovořilo o „mizerných tureckých prasatech“ a která obsahovala výhrůžky s celým jménem její dvouleté dcery a také soukromá adresa.

Vzkaz byl podepsán „NSU 2.0“. Zkratka NSU přitom patří někdejší neonacistické teroristické skupině Nationalsozialistischer Untergrund, která byla odhalena v listopadu 2009 během bankovní loupeže v Eischenu. Když chtěla tehdy policie dvojici zločinců Uwe Mundlose a Uwe Böhnhardta zatknout, spáchali sebevraždu.

Společně s Beate Zschäpeovou se přitom podíleli také na takzvaných kebabových vraždách v letech 2000 až 2006, při kterých bylo zavražděno 8 lidí tureckého, kurdského a řeckého původu. Celkem skupina spáchala až 150 trestných činů.

Rakousko má problém: Nejoblíbenější červená odrůda vína se jmenuje po nacistovi.…

Sdílení hákových křížů

Jak informoval německý deník Frankfurter Neue Presse, když se právnička Basay-Yildizová obrátila na policii, aby byly výhrůžky vyšetřeny, objevil se velmi překvapivý výsledek – za akcí stála pětice policistů.

Ti si vytvořili na aplikaci WhatsApp skupinu, kde si vyměňovali informace. Kromě jiného tam sdíleli také fotografie Hitlera a nacistického hákového kříže. Zabitím dcery advokátky vyhrožovala skupina i pomocí faxové zprávy.

Policie ve Frankfurtu potvrdila, že provedla domovní prohlídky u svých kolegů a zabavila tam mobilní telefony i počítače. Přes ně pak odhalila skupinu na WhatsAppu.

Stalinův sen: Podívejte se, jak měla Moskva vypadat podle diktátorových megalomanských …
21 nejlepších válečných filmů všech dob a důvody, proč je rozhodně musíte vidět

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější