Melania Trumpová pojede sama do Afriky, její muž přitom nazval africké země „prdelemi světa“ | Reflex.cz
nahoru

Melania Trumpová pojede sama do Afriky, její muž přitom nazval africké země „prdelemi světa“

22. srpna 2018 • 15:10
Melania Trumpová
Melania Trumpová
• foto: 
Profimedia.cz

Zatímco americký prezident Donald Trump v lednu nazval země Afriky „prdelemi světa“, jeho manželka Melania v pondělí oficiálně oznámila, že na svoji první velkou samostatnou cestu pojede v říjnu jako první dáma právě do několika afrických států. Není to ostatně poprvé, co má zcela jiné názory než její muž.

„Pojedu poprvé do Afriky a jsem ráda, že získám informace o problémech, kterým tam čelí děti na celém kontinentu. Zároveň se seznámím s bohatou africkou kulturou a historií. Jsme globální společnost a já věřím, že prostřednictvím otevřeného dialogu a výměny názorů máme skutečnou příležitost učit se jeden od druhého,“ řekla podle agentury AP americká první dáma.

Poznáte tuhle krásku? Takhle vypadala Melania Trumpová, když jí bylo 16 let

Donald Trump se přitom letos v lednu při diskusi se senátory na téma migrace ptal: „Proč sem necháváme všechny ty lidi z prdelí světa přicházet?" Podle několika přítomných se hovořilo o migraci z Haiti a právě z Afriky. Trump ale popírá, že by svá slova myslel až tak expresivně, protože výraz „shithole country“, který použil, by se dal přeložit také jako díra či zapadákov. Diplomaté z afrických států pak ale požadovali omluvu, které se nedočkali.

Které země přesně Melania Trumpová v Africe navštíví, bude podle televize CNN oznámeno v nadcházejících týdnech. První dáma už byla s Trumpem na návštěvách Saúdské Arábie, Izraele, Itálie, Francie, Polska, Turecka, Číny, Jižní Koreje, Japonska, Velké Británie či Belgie.

Horor v Bílém domě: Lidé si utahují z vánoční výzdoby Melanie Trumpové

Loni v září byla Trumpová sama na akci Invictus Games v kanadském Torontu. To je mezinárodní setkání zraněných a nemocných bývalých vojáků, které se opakovaně koná pod záštitou britského prince Harryho. Jenže do Afriky pojede Melanie na oficiální cestu a navštíví hned několik zemí.

Americká první dáma se dostala už několikrát do veřejného sporu se svým prostořekým manželem, například nedávno v pohledu na rozdělování rodin imigrantů, které vyvolalo velké pozdvižení ve světě. Podle odborníků má její cesta do Afriky mírnit napětí, které Trump svými lednovými slovy vyvolal.

Trolí Melania Trumpová svou garderobou manžela? Její vliv v Bílém domě prý sílí
Fešák Trump, baculatá Merkelová a mladý Putin. Podívejte se na slavné, když byli mladí

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější