Trolí Melania Trumpová svou garderobou manžela? Její vliv v Bílém domě prý sílí | Reflex.cz
nahoru

Trolí Melania Trumpová svou garderobou manžela? Její vliv v Bílém domě prý sílí

Johana Kudrnová26. června 2018 • 10:16
Trolí Melania Trumpová svou garderobou manžela? Její vliv v Bílém domě prý sílí
foto: Reuters

Melania Trumpová minulý týden nečekaně navštívila dětský detenční tábor v Texasu. Bílý dům označil návštěvu za výhradní iniciativu první dámy. Média nicméně spekulují, že se může jednat pouze o dobře promyšlenou propagandu. Popularita Trumpové totiž mezi Američany trvale roste. Zdánlivě chvályhodný počin zkomplikovala volba Melaniina outfitu. Spekulace o trolení Trumpa vlastní ženou opět vzrostly.

Melania Trumpová byla natočena, jak po příletu do Texasu nasedá do auta v bundě značky Zara. Na zádech se jí skvěl nápis „Vážně mě to nezajímá, tebe jo?“. Média neváhala vzhledem ke kontextu cesty, která reagovala na Trumpovu kontroverzní politiku vůči rozdělování mexických rodin zadržených na hranicích, bundu označit za „nejnevhodnější bundu na světě“.

Zdá se ale, že nic nemusí být tak, jak na první pohled vypadá. Melania Trumpová se v minulosti nechala slyšet, že odmítá módní poradce a vždy nosí to, co se jí líbí a co je pro tu kterou příležitost vhodné. To by odpovídalo dříve experty kritizovaným módním kreacím, jež působí často velmi konzervativně a neodpovídají současným trendům.

Vzkazy přes oblečení

Po aféře s bundou začali někteří komentátoři uvažovat, zda Melania náhodou skrze své některé outfity neposílá svému manželovi vzkazy. Ne tedy, že první dámu nezajímají děti oddělované od rodin. Může tomu být právě naopak.

Zdroj blízký Bílému domu televizní stanici CNN řekl, že Melania přesvědčovala svého manžela, aby politiku změnil, několik dnů. Sám prezident při podpisu nového zákona, měnícího fungování detenčních procesů, Melanii zmínil a zdůraznil, že je téma pro první dámu extrémně důležité.

Teorii o vysílání vzkazů prostřednictvím módy podporují i dva případy z minulosti. V říjnu 2016 si Melania dva dny poté, co byla zveřejněna nahrávka s Trumpovými hrubě sexistickými výroky, oblékla fuchsiovou halenku se zplihlou mašlí u krku, jíž se přezdívá „pussy bow blouse“. Reagovat tak mohla na Trumpův výrok o chytání žen za jejich přirození.

Bílá proti Trumpovi

Podruhé novináři v Melaniině šatníku četli letos na konci ledna, kdy se první dáma objevila na veřejnosti poprvé od propuknutí skandálu se Stormy Daniels, porno herečkou, které měl Trump platit v roce 2006 za sexuální služby. Během manželova Poselství o stavu Unie se v Kongresu objevila v bílém kalhotovém kostýmu.

Stejný outfit zvolila na inauguraci Trumpa poražená Hillary Clintonová a všechny demokratické kongresmanky s odkazem na ženské emancipační hnutí, jež je s bílou barvou silně spojované.

Spekulace o promyšleném jednání Melanie Trumpové mohou být samozřejmě přehnané nebo zcela liché. Faktem ovšem zůstává, že se navzdory očekávání stává stále výraznější postavou Bílého domu. Postupně zastiňuje Ivanku Trumpovou. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že je zdaleka nejoblíbenější členkou Trumpova klanu. Zda bude schopna svůj vliv prosadit v Bílém domě opakovaně, se teprve ukáže.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější