nahoru

Paříž čelí sněhové kalamitě, která uzavřela i Eiffelovu věž

Tereza Stonišová10. února 2018 • 15:27
Paříž čelí sněhové kalamitě, která uzavřela i Eiffelovu věž
foto: The Guardian

Od včerejšího rána je uzavřena dominanta francouzské metropole Eiffelova věž. Její provoz znemožnil neutuchající sníh, ale také mrazivé teploty a led, který se na ní utvořil. Pařížské úřady dokonce varovaly řidiče, aby v těchto dnech pokud možno nevyjížděli. S potížemi se potýká celá Francie.

Takovou sněhovou nadílku Paříž nepamatuje. Na některá místa dokonce vyrazili odvážlivci na snowboardech, po ulicích lze běžně jezdit na běžkách. Je to zřejmě nejjednodušší způsob, jak se ulicemi někam dostat – auta totiž často váznou v kolonách, které se tvoří u dopravních nehod, a pro chůzi chodců je zase nebezpečný led, který se utvořil pod čerstvou vrstvou sněhu, který se v ulicích drží.

V sedmadvaceti departmentech Francie platí výstraha kvůli náledí a sněhu. Okolo Eiffelovy věže je nyní možné vidět pracovníky, kteří odklízejí sníh. Podle provozovatele věže nyní není možné vystoupat na nejoblíbenější turistickou atrakci Paříže z důvodu bezpečnosti. Provoz komplikuje především náledí.

Podle agentury AP má počasí nyní na svědomí vůbec nejhorší dopravní zácpy v historii. Podle předpovědi má bohužel dál sněžit. Jediní, kdo jsou ze situace nadšení, jsou fotografové – jejich snímky z Paříže jsou totiž vskutku unikátní.

 

Diskuse ke článku