nahoru

Francouzský soud zakázal řidičům posílat SMS. A to dokonce i ze zaparkovaného auta

Daniel Baret9. února 2018 • 14:20
Ve Francii neposílejte textové zpráva ani ze stojícího auta - ilustrační snímek.
Ve Francii neposílejte textové zpráva ani ze stojícího auta - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Francouzský soud zakázal řidičům používání mobilních telefonů, i když jejich auto zastaví, nebo stojí na takzvaných blikačkách. Pokud nařízení poruší, hrozí jim pokuta 135 euro (v přepočtu 3400 euro) a odebrání tří bodů, kterými jsou hodnoceny přestupky řidičů.

Rozhodnutí vydal soudce, ke kterému doputoval případ řidiče, jenž dostal pokutu za použití mobilního telefonu v momentě, kdy zaparkoval na okraji cesty za použití blikaček. Soud rozhodl, že ani v tomto momentě nesmí být mobilní telefon použit. Informoval o tom web The Local.

Rozsudek je součástí tvrdé kampaně za omezení nehod na silnicích ve Francii, která trvá už nějakou dobu. V roce 2016 zemřelo na silnicích země galského kohouta 3469 lidí, minulý rok 3500 a počet těchto úmrtí má rostoucí trend už od roku 2014. Kvůli tomu byla na mnoha silních také omezena rychlost.

Vtipně skrytá erotika: Pár jednoduchých čar, které probudí vaši nejdivočejší představivost

Podle právničky Jehanne Collardové, která se zabývá oběťmi nehod na silnicích, se ve Francii v posledních letech mimořádně zhoršil styl jízdy řidičů.

„Kvalita řízení motorových vozidel se neustále zhoršuje, proto se smrtelné nehody často týkají také cyklistů, chodců a řidičů skútrů. Tyto nehody jsou často zapříčiněné nepřiměřenou rychlostí, zbytečným riskování a nebezpečným předjíždění,“ říká právnička Collardová. A jak dodávají jiní experti, také nepozorností, která plyne z používání mobilních telefonů.

Uprchlíci překračují zasněžené Alpy. Fotografie z poutě za lepším životem
Terorismus neskončil. V Německu se radikalizují muslimky, Francie loni zabránila 20 útokům

Daniel Baret


Klíčová slova: Francie, auto, telefonování, smsDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,730
28,480
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější