Terorismus neskončil. V Německu se radikalizují muslimky, Francie loni zabránila 20 útokům | Reflex.cz
nahoru

Terorismus neskončil. V Německu se radikalizují muslimky, Francie loni zabránila 20 útokům

Lukáš Lhoťan19. ledna 2018 • 08:00
V Německu se radikalizují ženy-muslimky
V Německu se radikalizují ženy-muslimky
• foto: 
Profimedia.cz

Terorismus je sice dnes mimo hlavní pozornost českých medií, o to znepokojivější je vývoj. Podle informací francouzských úřadů jen v roce 2017 zabránily francouzské bezpečnostní síly až 20 plánovaným teroristickým útokům a od roku 2015 tam došlo k 7 teroristickým útokům. Nejkrvavější byl útok z 13. listopadu 2015, kdy bylo islámskými teroristy zavražděno 130 lidí.

Například americké úřady varovaly své občany před cestami do Francie. Podle webu časopisu Newsweek úřady varovaly turisty, aby byli co nejvíce ostražití při cestách do Francie z důvodu hrozby teroristických útoků.

V Rakousku právě probíhá soud s potomkem imigrantů z Albánie, který přesvědčil mladého imigranta z Iráku žijícího v Německu, aby připravil teroristický útok v německém městě Ludwigshafen, kterému se naštěstí podařilo zabránit.

Sousední Rakousko chce kvůli migraci zachovat na svých hranicích rozšířené kontroly, EU…

Pákistán

Americký deník The New York Times informuje zase o tom, že vláda USA omezí finanční pomoc Pákistánu, protože se jí nelíbí laxní přístup této země k působení islámských extremistů na jeho území.

Islamisté využívají základny v Pákistánu k organizování útoků na jednotky USA a jejich spojenců v Afghánistánu, a Američané se tak dostávají do stejné situace jako Sovětský svaz, jehož jednotky byly v době invaze do Afghánistánu vystavený útokům z islamistických táborů v Pákistánu (tehdy podporované USA). Není bez zajímavosti, že v posledních 15 letech vynaložily USA na vojenskou pomoc Pákistánu kolem 33 miliard dolarů.

V Pákistánu se rozmáhají vraždy ze cti. Karáčí je v šoku z popravy dvou mladých milenců…

USA a Turecko

Napětí opět roste ve vztazích USA a Turecka, neboť poradce amerického prezidenta pro otázky národní bezpečnosti generál H.R. McMaster obvinil před pár týdny vlády Turecka a Kataru z financování aktivit islámských extremistů, které jsou namířeny proti zájmům Západu, ale v konečném důsledku vedou k terorismu. Podle generála je ideologie radikálního islámu hrozbou pro všechny civilizované lidi. 

Egypt

Egyptské úřady tvrdí, že jejich bezpečnostní síly získaly dokumenty dokazující finanční podporu od islamisty známého jako Jehja Mousa, člena svržené islamistické vlády bývalého prezidenta Morsiho napojené na Muslimské bratrstvo, pro teroristy útočící na egyptské křesťany, jak informuje web egypttoday.com.

Podle egyptských úřadů se Mousa, pravým jménem Jehja el-Sajed Ibrahim, údajně také podílel na vraždě egyptského prokurátora Hišama Barakata. Podle egyptských medií uprchl Mousa do Turecka a pátrá po něm Interpol.

Brutální útok na egyptské křesťany. Série výbuchů zabila 31 lidí a přes 100 zranila

Německo

V Německu naopak mají stále větší problémy s bojem proti islámským extremistům. Před koncem roku například německá media rozsáhle referovala o odhalení buňky potencionálních teroristů, kterou tvořily pouze ženy muslimky. Německé bezpečnostní složky varují před nárůstem radikalizovaných muslimek, hlavně příslušnic islámského směru salafíja, které zasévají radikalismus a nenávist během výchovy muslimských dětí.

Jeden z představitelů německých bezpečnostních složek, Hans-Georg Maassen, veřejně upozornil i na vzestupný trend obliby radikálního islámu mezi německými muslimy a na složitost monitorování malých a uzavřených buněk islamistů kolem některých mešit a v některých muslimských komunitách.

Německé úřady před vánoci také provedly rozsáhlé razie a zatýkání podezřelých islamistů v Berlíně. Podle berlínského listu Berliner Zeitung zásah souvisel i s případem islámského teroristy Anisem Amrim, který spáchal teroristický útok na vánoční trhy, při kterém zemřela i jedna Češka.

Politici lžou, Evropa je pro teroristy rájem. Vrah z Berlína po útoku 4 dny klidně …

Švédsko

Problémy spojené s bojem proti terorismu a islámskému extremismu ukazuje i případ ze závěru roku, kdy syrský uprchlík, jenž získal azyl ve Švédsku, připravoval společně s dalším syrským uprchlíkem, pro změnu žijícím v Německu, teroristický útok v Dánsku. Nakonec byli oba uprchlíci odhaleni a zatčeni, jeden v Německu a druhý v Dánsku.

Byť tedy téma terorismu dnes neplní titulní stránky českých novin a zájem veřejnosti o toto téma opadá, bohužel asi jen dočasně do dalšího islámského teroristického útoku v Evropě, tak je z vývoje situace zřejmé, že islámský terorismus neslábne, ale naopak se nejspíše „nadechuje“ k dalšímu vzepětí.

Média v únoru rozcupovala Trumpa za výroky o Švédsku. Jenže Švédové je teď potvrdili

Česko má už 3 oběti islámského teroru: Jmenují se Naďa Čižmár, Ivo Žďárek a Petr Kořán
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější