nahoru

Podkrušnohorská nádraží ožijí, SŽDC je chce opravit

Tereza Stonišová31. prosince 2017 • 10:00
Podkrušnohorská nádraží ožijí, SŽDC je chce opravit
foto: Tereza Stonišová

Správa železniční dopravní cesty dnes oznámila, že se chystá velká renovace nádraží na severozápadě Čech. V Sokolově, Lokti a Kynšperku nad Ohří ožijí vlaková nádraží rozsáhlou opravou, která má být dokončena v roce 2018.

Všechny opravy se týkají míst, která mají zvyšující se návštěvnost turistů. To však není zdaleka jediný důvod, proč se budou zrovna tyto lokality opravovat. "Sokolov je nevýznamnější investiční aktivita zahajovaná v letošním roce. Kromě Sokolova jsme zahájili dílčí opravné práce na výpravní budově v Kynšperku a v Lokti. Ty budou dokončeny v první polovičce příštího roku. Zároveň připravujeme projektové aktivity pro další investiční akce, rekonstrukce výpravních budov. Nejvýznamnější bude v Chebu, Františkových Lázních, v Bečově nad Teplou a v Aši, samozřejmě ve střednědobém výhledu," uvedl Konopásek.

Konec máselné bubliny: Cenu vyhnali i spekulanti, tvrdí mlékaři
Barbora Pánková 29. prosince 2017 • 15:18

Konec máselné bubliny: Cenu vyhnali i spekulanti, tvrdí mlékaři

 

V Lokti a Kynšperku jde zejména o opravu střech výpravních budov, ale i opravy fasády nebo výměnu oken. Rekonstrukce kynšperského nádraží má stát zhruba 7,6 milionu korun bez DPH, práce na loketském nádraží přijdou na 5,1 milionu korun bez DPH.

Výší investice největší je ale dlouho plánovaná rekonstrukce nádraží v Sokolově. V objektu vznikne nová odbavovací hala blíž dopravnímu terminálu se sociálním zázemím i drobnými doplňkovými službami, jako je prodej občerstvení, tisku a podobně. Rekonstrukce sokolovského nádraží, která má skončit na podzim příštího roku, vyjde na 24 milionů korun.

Prezidentem Libérie byl zvolen George Weah, bývalý fotbalista a první africký držitel…
Apple se omluvil za zpomalení starších telefonů
Tereza Stonišová 29. prosince 2017 • 23:34

Apple se omluvil za zpomalení starších telefonů

Zpackaná poprava: V Ohiu měli popravit odsouzeného vraha, nezvládli však napíchnout žílu

 

 Klíčová slova: nádraží, SŽDC, vlak, Sokolov, Loket, oprava, zprávyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,590
29,470
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější