Dcera čečenského vůdce Kadyrova si otevřela v Grozném erotický butik | Reflex.cz
nahoru

Dcera čečenského vůdce Kadyrova si otevřela v Grozném erotický butik

Jan Jandourek27. prosince 2017 • 15:00
Dcera čečenského diktátora Aišat Kadyrovová
Dcera čečenského diktátora Aišat Kadyrovová
• foto: 
ČTK/AP

Ačkoliv Ramzan Kadyrov prosazuje ve své republice konzervativní islám a mluví i do toho, jak se ženy mají oblékat, jeho dcera se pustila do podnikání na poněkud jiné téma.

Čečenský autokrat a Putinův poněkud nezkrotný kamarád Ramzan Kadyrov má tucet dětí, takže sex mu zřejmě není úplně cizí. V převážně muslimské republice, kterou vede více než deset let, ale sex zůstává tabu a Kadyrov vystupuje jako pilíř tradičních muslimských hodnot. Více než jednou odsoudil sexuální výchovu ve školách a obhajoval postoj, že by se ženy měly chovat na veřejnosti konzervativně.

Všechno je ale ještě mnohem zajímavější, jak odhaluje materiál přinesený ruskou sekcí BBC. V Čečensku se manželé a manželky v zásadě navzájem nedotýkají v přítomnosti jiných lidí, manželé se vzájemně neoslovují jménem, když mají společnost, a někteří muži ani nemluví se svými ženami, když jsou přítomni rodiče. Myslí, že by to ukazovalo příliš mnoho intimity.

 

V Čečensku prý homosexuály nepronásledují. Jistě, řekl to Kadyrov

Jenže do toho náhle vpadla ve městě Grozném novinka. Otevřeli tam erotický butik. A to ještě není všechno. Stojí za tím Kadyrovova osmnáctiletá dcera Aišat.

Podle zprávy ruské služby BBC "Lady A" nabízí erotické prádlo a intimní doplňky a – což je jasné – inzeruje jen mezi vybranou skupinou lidí v Čečensku. Obchod údajně prodává známé evropské a americké značky spodního prádla, stejně jako poživatelné masážní krémy, vaginální gely, biče a další. Na soukromém instagramovém účtu (@Ladya_boutique) obchod sám sebe definuje jako „budoir vašeho tajemství a krajkové nádhery" a hlásá motto: „Buďte odvážní. Bude to jen mezi námi.“

Oznámení, že Aišat Kadyrovová vlastní butik, se objevilo na Instagramu, kde jí několik lidí také poblahopřálo k otevření obchodu.

Ojedinělé fotky ruských vojáků z války v Čečensku, za kterou stál tehdejší premiér Putin

Zástupci Firdaws fashion house, který vlastní nákupní středisko, kde Lady A sídlí, odmítli s BBC hovořit. Módní dům založila Medni Kadyrovová, vládcova žena, a Aišat je tam vedoucí. V jednom rozhovoru matka jednou popsala styl muslimské módy jako „tradice, důstojnost a skromnost“.

Samozřejmě se nabízí otázka, co na to řeknou muslimští duchovní. Jeden už se vyslovil a jeho postoj je velmi kladný.

Imám Moskevské memoriální mešity Šamil Aljautdinov pro BBC uvedl, že rozhodnutí o otevření butiku je „statečný a dlouhodobý krok", který by pomohl manželským párům zlepšit jejich intimní život. „V rodinách je mnoho z nás plachých a údajně zbožných, ale ve skutečnosti je to hloupost." Podle něj udělala Aišat statečnou věc. „Toto není v rozporu s náboženstvím, pokud je to používáno k podpoře harmonie důvěrných vztahů v rodinách.“

Romantik Kadyrov. Čečenský diktátor vzdal hold podzimu

Co by si o tom mysleli třeba muslimové na čečenském venkově, nevíme. Pokud by si ale náhodou mysleli něco jiného, sotva by asi s ohledem na mocného Kadyrova někdo něco nahlas namítal.

Čečenské koncentráky pro homosexuály jsou Putinův džob!
Jiří X. Doležal 13. dubna 2017 • 13:06

Čečenské koncentráky pro homosexuály jsou Putinův džob!
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty
PREMIUM X Karel Steigerwald: Rok 1969, druhý rok hanby, vrcholil srpnem
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější