nahoru

Kdybyste to nevěděli, moskevská Pravda stále vychází a je v ní co číst

Jan Jandourek25. října 2017 • 15:30
Titulní stránky deníku Moskevská pravda
Titulní stránky deníku Moskevská pravda
• foto: 
Archív

Pokud to někdo netuší, moskevská Pravda, hlásná trouba komunistické strany, stále existuje a oblažuje masy (těžko říci, jak rozsáhlé) svými informacemi.

 

Počet členů Komunistické strany Ruské federace se teď odhaduje kolem 160 tisíc duší. Už to není takové jako v dobách největší slávy, ale aspoň něco. Teď jsme se v Pravdě například mohli dočíst o pozdravu předsedy ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace Gennadije Zjuganova. Je citován podle komunistického časopisu s lákavým názvem Politická osvěta, jehož články a materiály jsou prý užitečné pro „propagandisty, politické agitátory, lektory a řečníky v dělnických organizacích při řešení naléhavých problémů“.

K výročí Velké říjnové socialistické revoluce tam byla zveřejněna „zajímavá studie“ profesora S. N. Marejeva Ojedinělost a potřeba Říjnové revoluce. V rubrice zahraničních ohlasů je článek, jejž napsal generální tajemník Komunistické strany Řecka Dimitris Kutsumbas o „významu Říjnové revoluce v období přechodu od kapitalismu k socialismu-komunismu“.

Mladé Rusky stále častěji vstupují do armády, považují to za dobrý byznys

Doktor kulturologie, profesor V. L. Kurguzov (z Ulan-Ude), se zabývá tématem Vítězný obrat v občanské válce a zahnání zahraniční intervence.

Doktor ekonomie, profesor S. S. Gubanov, nabízí „informativní materiál“ s titulem Zisky – menšinám, ztráty a škody – většině, což je kritika článku premiéra Dmitrije Medveděva. Jak je vidět, není pravda, že by snad v Rusku nebyla politická opozice, a to dokonce legální!

Čtenáři by podle moskevské Pravdy měli věnovat pozornost práci laureáta Leninovy ceny R. I. Kosolapova a spisovatele I. I. Čigirina Holodomor, jež se zabývá událostmi na Ukrajině, „které jsou dnes často falšovány“. Zároveň časopis přináší informace ministerstva zahraničních věcí Ruské federace s titulem Účast lotyšské legie SS ve válečných zločinech v letech 1941-1945 a snahách revidovat závěry norimberského tribunálu. Zveřejněna byla také kronika událostí na Severním Kavkaze v roce 2015, již připravil kolektiv autorů.

Chcete vidět, jak vypadá skutečné Rusko a Ukrajina? Podívejte se na jedinečné snímky

Na závěr Pravda doporučuje, „aby stranické výbory analyzovaly stav kolektivního předplatného časopisu Politická osvěta. Podmínky výhodné stranické organizace je možné domluvit telefonicky na mobilních číslech 8-916-117-70-18, 8 (495) 692-37-54“.

Jak je vidět, komunistická strana stále žije a Pravda stále vychází stejně jako řada dalších inspirativních materiálů. Nelze se tedy v dnešní době vymlouvat na to, že by lidé neměli dost informací. Jen chtít!

Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu…
Tohle uvidíte jen v Rusku. Snímky, které ukazují jeho nejupřímnější tvářKlíčová slova: Rusko, Moskva, Pravda, noviny, komunismusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,520
29,890
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější