nahoru

Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu komunistického Ruska

Tereza Stonišová 24. září 2022 • 18:15
Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu komunistického Ruska
foto: quibbl.com

Ruský server quibbl.com zveřejnil unikátní záběry fotografa Igora Gavrilova, který více než čtyři desetiletí dokumentoval obyčejný život v Sovětském svazu. Jeho snímky nebyly dlouho publikovány. Prostě proto, že byly až příliš realistické. Nyní je jejich větší část zveřejněna v knize, která se jmenuje Ruský reportér.

Igor Gavrilov se soustředil na čisté zobrazování reality. Žánr, do něhož bývá Gavrilov zařazován, se nazývá analytická reportáž. Žánr se věnuje monotematicky jednomu fenoménu, což byl v případě Gavrilova nuzný život Sovětského svazu. Ze snímků Gavrilova sovětská reality vystupuje až plasticky. Na část jeho tvorby se nyní můžete podívat výše v galerii.

 Klíčová slova: Rusko, fotogalerie, Sovětský svaz


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.