nahoru

Mladé Rusky stále častěji vstupují do armády, považují to za dobrý byznys

Daniel Baret 24. října 2017 • 16:30
Mladé Rusky stále častěji vstupují do armády, považují to za dobrý byznys
foto: Englishrussia.com

Za druhé světové války patřilo mnoho žen v Sovětském svazu k oporám Rudé armády. Proslavily se například jako odstřelovačky či pilotky. Po válce na několik desetiletí armáda ztratila pro ruské ženy a dívky jakoukoli přitažlivost, ale v poslední době lze podle ruských médií pozorovat zvýšený zájem o toto povolání.

Důvod nástupu k armádě je v Rusku jednoduchý – jistá práce a na místní poměry slušné peníze. Na rozdíl od minulosti ale mladé Rusky nepůsobí pouze u jednotek, kde vykonávají takzvaně „ženskou“ práci jako například ošetřovatelskou činnost nebo službu v armádní administrativě. Po boku svých mužských kolegů jsou součástí skupin, které se připravují k plnému bojovému nasazení ve válečných podmínkách.

Fotografie pocházejí z Institutu vzdušných sil v Rjazani. Toto starobylé město se nachází zhruba 200 kilometrů jihovýchodně od Moskvy:Klíčová slova: Rusko, armáda, ženy, výcvikDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.