nahoru

Češky na internetu obchodují s pozitivními těhotenskými testy. Kvůli falešným potratům nebo svatbám

info.cz, Aneta Bednářová 2. března 2017 • 15:10
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Na internetu už několik let bují obchod s pozitivními těhotenskými testy. Zájemce je může pořídit už od stokoruny. Jak uvádějí sami prodejci, pozitivní test gravidity může posloužit například k dobrému kanadskému žertu. Co když ho ale člověk kupuje s jiným záměrem a rád by ho například použil k vydírání? Z dobrého vtípku se může vyklubat trestný čin, za který hrozí až pět let vězení.

„Musíš si mě vzít, jsem těhotná!“ – situace jako z filmu, kdy žena mává svému partnerovi před nosem pozitivním těhotenským testem, není možná výjimečná ani v českých domácnostech. Svědčí o tom bohatá nabídka pozitivních těhotenských testů, které se objevují na českých serverech. Například na stránce Bazoš.cz se od začátku roku objevilo celkem 10 takových nabídek za cenu od 100 do 500 korun za kus. A kde je nabídka, je zřejmě i poptávka.

Prodejci v inzerátech slibují anonymní zaslání a ubezpečují, že je nezajímá důvod, proč od nich lidé testy kupují. Někteří píší, že to může být skvělý žertík pro partnera. A jiní naopak ještě nabízejí, že si zájemci můžou zvolit i značku testu, který chtějí zaslat.

Může se ale stát, že kupec pozitivní test nepořizuje kvůli vtipkování, ale protože ho chce použít právě jako prostředek k vydírání. Papírový proužek se dvěma čárkami tak může posloužit jako falešný důkaz o graviditě. Kdo ale tímto způsobem donutí někoho například k zaplacení peněz za potrat nebo cizí test dokonce použije jako páku pro vlastní cestu k oltáři, vystavuje se riziku trestu až pěti let vězení.

CELÝ TEXT SI PŘEČTĚTE NA WEBU INFO.CZ >>>

info.cz, Aneta Bednářová


Klíčová slova: těhotenství, obchody, Česko, testyDiskuse ke článku