Moře vyplavilo v Anglii kokain za 1,5 miliardy korun. Kriminalisté si z toho dělají legraci | Reflex.cz
nahoru

Moře vyplavilo v Anglii kokain za 1,5 miliardy korun. Kriminalisté si z toho dělají legraci

Tereza Stonišová11. února 2017 • 11:00
Kokain v hodnotě 1,5 miliardy korun
Kokain v hodnotě 1,5 miliardy korun
• foto: 
National Crime Agency

Ve východní Anglii nedaleko města Norwich vyplavil mořský příboj několik balíků, které vypadaly jako zabalené cestovní tašky neznámého pasažéra. Když se k nim nikdo nehlásil, policie je zabavila a zjistila, co je jejich obsahem.

Tašky byly doslova napěchovány kokainem a podle prvních odhadů, které zveřejnili kriminalisté, má droga hodnotu neuvěřitelných 50 milionů liber, což je více než 1,5 miliardy korun. Jak se drogy na pláž zvanou Hopton Beach dostaly, zatím není jasné. Je to ovšem jeden z největších nálezů kokainu, jaký Británie v posledních letech zaznamenala.

O případ se již zajímají příslušné orgány, zejména pak britská agentura pro vyšetřování trestných činů. Ta uvedla, že je možné, že se pašeráci drog, kteří se pohybovali s nákladem u pobřeží, báli odhlení, a proto svůj nezákonný náklad nouzově vyhodili. Je také možné, že si pro náklad měl někdo přijít.

Kokain v hodnotě 1,5 miliardy korunKokain v hodnotě 1,5 miliardy korunFoto National Crime Agency

Na celém případu je však asi nejzajímavější, s jakým humorem jej policejní složky berou. Možná by mohla sloužit jako inspirace pro českou policii. Krátce po objevu, který lze hodnotit jako závažný, napsali vyšetřovatelé na Twitter příspěvek, který zněl takto: „A vy jste si mysleli, že je blbý, když ztratíte zavazadla. Jestli někdo nějaké postrádá, máme ho u sebe a je v bezpečí.“

Britští kriminalisté tak zřejmě zavedli novou vyšetřovací metodu, kterou lze nazvat zhruba „humorem proti drogám“. Přejeme jim tedy hodně štěstí ve vyšetřování, na jejich twitterovou výzvu se jim jistě přihlásí řada zájemců.

Austrálie zabavila skoro jednu a půl tuny kokainu, největší množství ve své historii
Orlová - hlavní město pervitinu v Česku. Sídlištní nuda žene stále více lidí k drogám

 

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější