nahoru

Austrálie zabavila skoro jednu a půl tuny kokainu, největší množství ve své historii

ČTK 6. února 2017 • 09:55
Droga byla ukrytá na plachetnici, která kotvila na jihu Austrálie.
Droga byla ukrytá na plachetnici, která kotvila na jihu Austrálie.
• foto: 
Profimedia.cz

Australské úřady dnes oznámily, že zabavily největší množství kokainu v dějinách země. Místní bezpečnostní síly ve spolupráci s novozélandskými kolegy našly 1,4 tuny této zakázané drogy ukryté na plachetnici, která kotvila na jihu Austrálie. Cena odhaleného kokainu je asi 312 milionů australských dolarů (asi šest miliard Kč).

Při zátahu, kterým minulý týden vyvrcholilo více než dvouleté vyšetřování sítě pašeráků drog, policie také zatkla šest osob. "Jedná se o zabavení největšího množství kokainu při jedné razii v australských dějinách," prohlásil v Sydney australský ministr pro přistěhovalectví Petr Dutton. Drogy přicházejí do Austrálie většinou z Polynésie.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) loni zjistil, že v přepočtu na obyvatele má Austrálie jednu z nejvyšších spotřeb kokainu. Podle místních statistik loni tuto nelegální drogu použilo 460.000 Australanů, tedy více než dvě procenta obyvatel. Za celý svůj život drogu požilo přes 1,5 milionu Australanů.

ČTK


Klíčová slova: policie, drogy, kokain, Austrálie


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.