Trump nařídil zásah v Jemenu, zemřeli teroristé a zřejmě i civilisti | Reflex.cz
nahoru

Trump nařídil zásah v Jemenu, zemřeli teroristé a zřejmě i civilisti

ČTK29. ledna 2017 • 18:15
Donald Trump pronáší inaugurační řeč.
Donald Trump pronáší inaugurační řeč.
• foto: 
ČTK

Při útoku Spojených států v Jemenu dnes zahynulo 14 islamistů. Zemřel také jeden americký voják a tři další utrpěli zranění, uvedla podle agentury AP armáda. Na místě přišlo o život zřejmě i několik civilistů, napsala AFP. S odvoláním na amerického vojenského činitele informovala agentura Reuters, že zásah proti ústředí Al-Káidy nařídil prezident Donald Trump.

Jednotky USA se při zátahu proti členům Al-Káidy na Arabském poloostrově (AQAP) zmocnily informací, které pravděpodobně poodhalí plány islamistů na budoucí teroristická spiknutí, uvedlo Velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM).

Latinská Amerika se semkla, Kolumbie a Peru nabízejí pomoc Mexiku

Informace o obětech se podle různých zdrojů rozcházejí. Útok ve středojemenské provincii Bajdá připravil o život tři vůdce Al-Káidy, sdělili jemenští bezpečností činitelé a zástupci místních kmenů. Američané zabili nebo zranili kolem 20 mužů, včetně několika Saúdů, tvrdí jemenský činitel, jenž si přál zůstat v anonymitě. Zástupce Al-Káidy řekl, že během "masakru" zemřely i ženy a děti. Až o 16 civilních obětech se zmiňovala i agentura AFP. Reuters s odvoláním na lékaře uváděl mezi mrtvými 10 žen a tři děti.

Fotografie, které vás vyvedou z míry. Mladá polská fotografka vytvořila unikátní sérii

USA považují AQAP za nejnebezpečnější z buněk sítě Al-Káidy. Jemenská odnož má na svědomí bombové útoky proti jemenskému státu, plánovala atentáty proti americkým dopravním letadlům a přihlásila se i k předloňskému masakru v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo. Při bojích o kontrolu oblastí u pobřeží Rudého moře padlo v Jemenu v posledních 24 hodinách 90 Íránem podporovaných povstalců a kolem 20 vojáků vlády, které pomáhá arabská koalice vedená Saúdskou Arábií. S odvoláním na armádní a lékařské zdroje o tom informovala AFP.

Šest generací na jedné fotografii. V Británii se povedl unikát

ČTK


Klíčová slova: Donald Trump, Jemen, zásah, smrt, vojáci, armáda


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější