Šest generací na jedné fotografii. V Británii se povedl unikát | Reflex.cz
nahoru

Šest generací na jedné fotografii. V Británii se povedl unikát

Tereza Stonišová29. ledna 2017 • 11:50
103 let je mezi nejmladším a nejstarším členem rodiny
103 let je mezi nejmladším a nejstarším členem rodiny
• foto: 
BBC

Mezi nejstarším a nejmladším členem početné rodiny je rozdíl neuvěřitelných 103 let. Rodinu našla britkská BBC, když začala pátrat, jestli nějaká taková rodina vůbec existuje. A existuje – ovšem pouze jediná v celém království.

Nejmladší člen rodiny, Finley Mellor, se narodil loni o Vánocích. V tu chvíli byl rozdíl mezi ním a jeho praprababičkou rozdíl 103 let. Nejstarší členka rodiny se narodila v roce, kdy začala 1. světová válka – 1914. V okamžiku narození nejmladšího potomka byl rozdíl tedy 102 let. V době, kdy rodinu „objevila“ britská BBC, to bylo již 103.

 

Little Donald: Syn prezidenta Trumpa čelí kyberšikaně. Nechte Barrona být, zlobí se…

Rodina, v níž je zřejmě jako v jediné ve Velké Británii zastoupeno 6 generací, má jednu zvláštnost: velmi brzy se v ní rodí děti. Přestože trend je spíše opačný, Niky Mellorová, které se v prosinci narodil „poslední“ generační zástupce, je teprve 18 let. Její prarodiče jsou padesátníci, což znamená, že i rodiče Niky měli v mladém věku. Rodina se teď těší nebývalému zájmu britských médií, podle všeho s ní dělalo rozhovory již 6 britských médií.

Proboha, co to mají v Americe za prezidenta? Nepije, nekouří, vydělává peníze, je dobře…
 

Sovětský svaz očima amerického špiona. Historik zveřejnil dosud nepublikované fotografie

Tereza StonišováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější