nahoru

Islámský stát zakázal chovat kočky, bojovníci vyhledávají koťata v domech

Daniel Baret 7. října 2016 • 09:40
Islámský stát zakázal chovat kočky, bojovníci vyhledávají koťata v domech
foto: twitter.com

Přestože Islámský stát oslabuje jak v Sýrii, tak v Iráku, nadále pokračuje ve své zrůdné politice. V severoiráckém Mosulu, které je největším městem pod vládou džihádistů, byla teď přijata vyhláška, která zakazuje chov koček. Prý to není „v souladu“ s islámskou vírou.


Jak oznámila v úterý irácká televize Al Sumaria, ozbrojenci Islámského státu dokonce po fatwě vysokých náboženských představitelů začali prohledávat v Mosulu domy a hledají koťata. Co s nimi hodlají dělat, není jasné. 

Je to ale poměrně překvapivý postup, protože kočky mají v islámské kultuře zvláštní místo a je známo, že prorok Muhamed miloval svoji kočku, které se jmenovala Muezza. 

Bojovníci Islámského státu se navíc v minulých letech na sociálních sítích často s kočkami fotili a podle jejich velitelů je to „zlidšťovalo“ u veřejnosti. 

Proč byl proto chov koček najednou zakázán, není jasné.

Tento rok už Islámský stát zakázal na území, které ovládá, chov holubů. Za porušení tohoto nařízení hrozí veřejné bičování.

Muslimové mají k mnoha zvířatům vyhranění vztah. Pes je například považován za „nečisté“ zvíře a je zakázáno jíst vepřové, protože prase je všežravec.

Daniel Baret


Klíčová slova: ISIS, kočka, sýrie, zákazDiskuse ke článku