Odporná taktika IS: Irácká policie chytila malého kluka s bombou na těle | Reflex.cz
nahoru

Odporná taktika IS: Irácká policie chytila malého kluka s bombou na těle

ČTK22. srpna 2016 • 14:05
Odporná taktika IS: Irácká policie chytila malého kluka s bombou na těle
foto: ČTK

Irácká policie zadržela mladíka, který chtěl spáchat sebevražedný atentát ve městě Kirkúk na severovýchodě země. Chlapce se podařilo zatknout ještě předtím, než odpálil pás s výbušninami, který měl na sobě připevněný, uvedla agentura AP.

Na záběrech, které dnes odvysílala televizní stanice Kurdistan 24 TV, je vidět skupina policistů, kteří drží mladého chlapce, zatímco dva muži odstraňují pás s výbušným materiálem. Poté, co se jim to podaří, hocha nakládají do policejního automobilu a odjíždí s ním pryč.

Jak oznámil mluvčí kirkúkské policie, mladík byl zadržen v neděli v noci, asi hodinu po sebevražedném útoku na místní šíitskou mešitu. Při tomto útoku zemřel jen atentátník, dvě osoby utrpěly zranění. Jaký měl být cíl druhého útoku, již irácká média neuvedla.

Atentátník se odpálil na svatbě, 50 lidí zabil a 100 zranil

"Chlapec během výslechu tvrdil, že byl unesen maskovanými muži, kteří na něj připoutali výbušniny a poslali ho do oblasti," citovala agentura AP zástupce místních zpravodajských služeb Čatúa Fádila Humádího. Hoch prý pochází z druhého největšího iráckého města Mosul, které mají pod kontrolou islamisté. Boje v oblasti ho vyhnaly z domova, do Kirkúku se dostal před týdnem.

K většině atentátů v Iráku se v poslední době přihlásila organizace Islámský stát (IS), která v zemi a také v sousední Sýrii ovládá značné území. Agentura Amak napojená na islamisty uvedla, že IS má na svědomí i nedělní útok na kirkúkskou mešitu.

Bojovníci IS neznají islám, o koránu se učí z příruček
V oblasti, kdy byl v Libyi unesen Čech Pavel Hrůza, útočí americké a britské speciální …

 

 

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,570
28,700
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější