Tragický příběh uprchlíka: Utekl před Boko Haram, v Itálii jej ubil fotbalový chuligán | Reflex.cz
nahoru

Tragický příběh uprchlíka: Utekl před Boko Haram, v Itálii jej ubil fotbalový chuligán

Tereza Stonišová12. července 2016 • 10:00
Emmanuel se svou ženou na svatební fotografii
Emmanuel se svou ženou na svatební fotografii
• foto: 
Facebook

 

Manželský pár původem z Nigérie utekl ze země poté, co jejich vesnici napadla teroristická skupina Boko Haram. Z Nigérie se mladí manželé, oba katolíci, přesunuli do Libye, odkud se pak přes moře dostali do Itálie. Štěstí jim tu ale nepřálo. Oba manželé byli fyzicky napadeni, muž na následky zranění zemřel.

Smutný konec jednoho z páru, který se při útoku na svou nigerijskou vesnici ubránil jedné z nejkrutějších a nejobávanějších teroristických organizací na světě, ale nikoliv fotbalovému chuligánovi z Itálie, nyní vyšetřuje italská prokuratura. Ve vazbě již sedí nejpravděpodobnější viník, známý 38letý fanoušek, známý svou příslušností k fotbalovým “ultras”.

Zemřel nejsmutnější polární medvěd na světě, 22 let žil v tropech argentinské zoo

 Emmanuel Chidi Namdi, katolík z Nigérie, se se svou manželkou pohyboval v malém městě Fermo. Místní pro britskou BBC potvrdili, že i jeho manželka byla několikrát verbálně i fyzicky napadena místními ultras. Jejich slova potvrdila tamní policie. Manželka Emmanuela však vyvázla bez následků, na rozdíl od svého manžela. Ten na následky zranění, jež mu způsobil chuligán, zemřel.

 

Ukrajina provokuje, Moskevskou třídu přejmenovala na Banderovu. Kdo byl vlastně Stepan…

Svědectví v případu podal místní farář, jehož farnost se starala o příchozí africké uprchlíky. Emmanuel byl nejprve zkopán a poté ubit, zřejmě holí nebo podobným předmětem. “Útočník ho neustále kopal a bil, i když už ležel bezvládný na zemi,” popsal BBC farář Albanesi.

 

Eritrejec se chtěl propašovat do Švýcarska v kufru. Stráže ho lapily a natočily na mobil

Policie posléze potvrdila, že podezřelého již zadržela a v nejbližších hodinách proti němu vznese obvinění. “Mohu potvrdit, že se jednalo o rasově motivovanou vraždu,” řekl italským médiím policejní mluvčí. Do Ferma dorazil dnes i italský premiér Matteo Renzi. Ten útok na křesťanského uprchlíka hrubě odsoudil a uvedl, že “proti násilnostem, nenávisti a rasismu je nutné důsledně bojovat.”

 

 

Tereza StonišováVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější