nahoru

Noc ve společnosti třiceti žraloků. Aneb tak trochu jiný romantický víkend v Paříži

Iva-Hedvika Zýková 31. března 2016 • 08:40
Noc ve společnosti třiceti žraloků. Aneb tak trochu jiný romantický víkend v Paříži
foto: www.airbnb.fr

Kochat se noční Paříží od hladiny Seiny, z paluby klasických lodí zvaných bateaux mouches nebo od okna luxusní restaurace v Eiffelově věži, případně z křivolakých uliček malebného Montmartru – to je jednoduše krása. A taky pěkné klišé. Takže svým způsobem nuda. Paříž proto přiostřila – nabízí unikátní příležitost strávit noc v apartmánu umístěném přímo ve veřejném akváriu. V hloubce deseti metrů vám společnost bude dělat třicítka žraloků.

Pařížské akvárium se nachází jen kousek od největšího symbolu města nad Seinou, Eiffelovky. Prvně bylo otevřeno v roce 1867, což z něj dělá nejstarší atrakci tohoto druhu na světě. To kdyby ti žraloci byli náhodou někomu málo. Nicméně zřejmě proto, že konkurence v podobě turistických lákadel je dnes všude přehršel, rozhodl se management akvária ve spolupráci s portálem  Airbnb zprostředkovávajícím ubytování zřídit pod vodní hladinou malý, ale přesto luxusní apartmán. Z otočné postele můžete „naživo“ pozorovat chování žraloků, jedněch z nejobávanějších a podle odborníků zároveň zatím nejméně probádaných mořských živočichů. Pro tuto činnost vám v případě zájmu bude k dispozici odborník – biolog, jenž vám pomůže do tajů života žraloků proniknout. Součástí vybavení apartmánu je i koupelna a ráno se pochopitelně můžete těšit na snídani.

Jeho dveře se veřejnosti poprvé otevřou 11. dubna, a to pouze na prodloužený víkend, tedy do 13. dubna. A překvapivě to navíc bude zcela zadarmo. K tomu, abyste si jedinečný adrenalinový zážitek mohli dopřát, stačí pouze písemně zdůvodnit, proč právě vy jste tím nejvhodnějším kandidátem. A pak už zbývá jediné (kromě toho, že musíte být starší 18 let, mít méně než 190 kg a obecně být v dobré kondici) – váš „motivační dopis“ (o maximálním rozsahu 550 znaků) musí být vyhodnocen jako jeden ze tří nejlepších. Roli by nemělo hrát, odkud jste, provozovatel akvária avizuje, že součástí pobytu je i případné proplacení letenky odkudkoli.

Deadline pro zaslání kandidatur je 3. dubna. Takže už jen pět dní, pokud chcete mít šanci strávit noc v unikátní a pěkně ostré společnosti.

Iva-Hedvika Zýková


Klíčová slova: hotel, žralok, ubytování, PařížDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.