nahoru

Terorista odsouzený za vraždy pracoval pro německého levicového poslance

Daniel Baret22. února 2016 • 14:45
Logo Frakce rudé armády
Logo Frakce rudé armády
• foto: 
wikipedia z http://www.rafinfo.de/archiv/logo.php

Bouři nesouhlasu a odsouzení vyvolalo v Německu zveřejnění zprávy, že terorista Christian Klar (63), který seděl 26 let ve vězení za vraždy, pracoval jako asistent levicového poslance Diethera Dehma. Ten to ale považuje za "normální".

Klar byl členem ultralevicové organizace Frakce Rudé armády, která terorizovala pomocí vražd a únosů západní Německo v letech 1970 až 1998. V roce 1982 byl Klar odsouzen za podíl na 9 vraždách a dalších 11 útocích a strávil ve vězení 26 let. Pro poslance Dehma, který je členem levicové strany Linke, spravoval někdejší terorista webové stránky. Informaci o tom přinesl jako první deník Bild a agentura DPA.
Prokurátor: Za silvestrovské útoky můžou Maročané, nikoli uprchlíci. A Němci znásilňují…

Podle kritiků je vážným bezpečnostním problémem, že Christian Klar, který byl odsouzen za nejvážnější zločiny, navíc s jednoznačným antidemokratickým podtextem, byl spolupracovníkem poslance. Členové vládnoucí strany CDU/CSU označili celou věc za "skandální".

Dehm ale tvrdí, že Klar má po odpykání trestu stejná práva jako ostatní občané, že mu dával jen málo peněz a že pro něj pracoval z berlínského bytu. Věc byla ale odhalena loni v prosinci, kdy se exterorista pokusil dostat do parlamentu jako osobní host poslance Dehma.

Jak nás Bismarck vyšachoval. Před 145 lety vzniklo Německé císařství
Samotný poslanec Diether Dehm, který je původním povoláním hudební producent, v minulosti čelil podezření, že byl agentem tajné komunistické východoněmecké policie Stasi.
Daniel Baret


Klíčová slova: Německo, terorismus, StasiDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,480
21,790
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější