nahoru

Pegida tolik netáhne, výjimkou byla Praha

pet8. února 2016 • 15:01
Pegida tolik netáhne, výjimkou byla Praha
foto: ČTK

Koordinované akce napříč Evropou nepřilákaly zdaleka tolik příznivců, kolik si organizátoři Pegidy a partnerů představovali. Nejmasovější demonstrace proběhly v kolébce hnutí, Drážďanech, a – trochu překvapivě – v Praze.

V Drážďanech se místo očekávaných patnácti tisíc obránců Evropy ukázalo jen zhruba osm tisíc. Varšava dodala nějaké dva tisíce hlav a ostatní města – Amsterdam, Kodaň, Birmingham, Calais a další - hlásila stovky lidí. Jen Praha se překonala a v počtech přiblížila německému vzoru, podle odhadů tu na několika oddělených akcích bylo zhruba pět tisíc lidí.

Zazpívej hymnu vlastenecké Pegidy a přispěj tak na uprchlíky
Jan Jandourek 1. ledna 2016 • 14:58

Zazpívej hymnu vlastenecké Pegidy a přispěj tak na uprchlíky

Mezi islamofoby a sluníčkáři došlo k pár potyčkám, násilnosti provázely akci v Amsterdamu, kde se demonstranti střetli s policií. V Praze došlo k několika incidentům: demonstranti se dobývali do přenosového vozu Českého rozhlasu, reportéra ČT jeden z účastníků akce zastínil v přímém přenosu. A neobjasněný útok na centrum Klinika je také spojován se sobotními událostmi kvůli faktu, že pořádají sbírky na pomoc uprchlíkům. Přímé důkazy však chybějí.

Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) požadují odchod Angely Merkelové z funkce, uzavření evropských hranic, zákaz islámu; česká sekce navíc podporuje prezidenta Zemana.

Účel světí prostředky: Konvičkovci se proti muslimům paktují i s Putinovci. A snaží se…
Extremisté zaměstnávají německou policii i z druhé strany – ta berlínská řeší radikální levicí inspirované útoky ve čtvrti Neukölln, kde maskovaní výtržnici v počtu 50 až 100 osob zapalovali v pátek a v sobotu v noci auta a házeli kameny do oken. Spojitost se sobotními anarchistickými protesty proti policii nebyla prokázána.

pet
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,730
28,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější