Účel světí prostředky: Konvičkovci se proti muslimům paktují i s Putinovci. A snaží se to zamlžit | Reflex.cz
nahoru

Účel světí prostředky: Konvičkovci se proti muslimům paktují i s Putinovci. A snaží se to zamlžit

Martin Valeš15. ledna 2016 • 16:00
Účel světí prostředky: Konvičkovci se proti muslimům paktují i s Putinovci. A snaží se to zamlžit
foto: ČTK

Blok Islám v ČR nechceme podle všeho věří ve vyhánění čerta ďáblem a v aliance typu „nepřítel mého nepřítele“. Za své partnery považuje slovenské hnutí Odvaha – velká národní a proruská koalice (s vtipnou zkratkou O2H).

Na šestého února chystají antiislamisté několika zemí demonstrace Evropa společně proti islamizaci. IvČRN, respektive Blok proti islámu (BPI, „organizovaná nadstavba občanské iniciativy Islám v České republice nechceme“, jak stojí na jejich webu), chystá svou akci na Hradčanské náměstí společně s parlamentní stranou Úsvit – Národní koalice (to je ta, co se zbavila Okamury).

Bavorsko vytrollilo Merkelovou skoro jako já Kocába, autobusem plným uprchlíků

Další, prý spřízněné organizace svolávají třeba ve Varšavě, Drážďanech, Štýrském Hradci, Bordeaux a jinde. A v Bratislavě takovou akci uspořádá O2H. Konvičkovci je řadí spolu s Pegidou, Ruchem narodowym, Résistance républicaine a dalšími k „našim partnerům v zahraničí“. Špatně zkopírovaný název z francouzštiny (v jejich materiálech je slovo psáno Républicaine) je běžné opominutí, ale u hnutí Odvaha jaksi zmizela druhá část názvu: „velká národní a proruská koalice“.

Partneři BPIPartneři BPI

Není divu, O2H je ideově trochu jinde; bojuje nejen proti islamizaci, ale i proti západnímu kapitálu (třeba automobilce Jaguar Land Rover, která na Slovensku chystá továrnu) nebo proti exekutorům. A naopak velebí Vladimira Putina a panslovanské myšlenky, například že na troskách EU vznikne slovanská říše i s bratry Čechy, Rusy, Maďary a zřejmě asi i Číňany.

Přežili jsme Tatary, přežijem i politiky...Přežili jsme Tatary, přežijem i politiky...

„Zpod Moskvy jsme se už jednou vymanili. Teď se snažíme vymanit zpod Bruselu a spojíme se s hnutím, které nás pod tu Moskvu chce zase tahat?“ podivuje se jeden z příznivců BPI v poměrně konstruktivní diskusi. Je ale v takové menšině, že mu nikdo ani nemusí nadávat a zpochybňovat ho.Klíčová slova: Konvička, islám, uprchlíci, putinDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,650
28,750
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější