nahoru

Migranti u Calais zaútočili tyčí na českého řidiče

ČTK 1. prosince 2015 • 16:00
Migranti u Calais prohodili kůl do kabiny českého kamionu
Migranti u Calais prohodili kůl do kabiny českého kamionu
• foto: 
Facebook

Migranti u francouzského města Calais minulý týden málem zabili českého řidiče kamionu, když do jeho předního skla hodili dlouhý dřevěný kůl a poté se vrhali na vozidlo. Informoval o tom britský zpravodajský portál Breitbart. Řidiči se naštěstí podařilo zrychlit a rozvášněným cizincům ujet. Podle řidičovy přepravní společnosti kontaktované serverem iDnes.cz se podobné incidenty u přístavu stávají stále častěji.

"Popojížděl ve frontě před trajektem a imigranti ho napadli dřevěným kůlem, hodili mu ho do okna. To okno mu propíchli a ten kůl se zastavil až o sedačku spolujezdce," popsal dnes serveru iDnes.cz celý incident z minulé středy Radek Novák z vedení společnosti Vlastimil Hájek - Autodoprava.

Běženci pak podle Nováka vzali vozidlo ztečí. "Další mu hodili na přední sklo deku, aby nic neviděl a nemohl ujet. Ostatní začali šplhat po autě a snažili se dostat dovnitř. Naštěstí se deka nikde nezachytila a z předního skla hned spadla. Díky tomu (řidič) Eduard Rosenthal mohl dál pokračovat v jízdě," upřesnila přepravní společnost.

Web Breitbart uvedl, že uprchlíci na řidiče volali, ať zastaví a chtěli po něm jídlo, oblečení a peníze. Český řidič incident nahlásil hned v přístavu policii, která to však podle společnosti neřešila. "Ti se pouze zeptali, jestli byl při incidentu někdo zraněn, a když Rosenthal řekl, že ne, tak se tím dál policie přestala zabývat," uvedla podle webu společnost.

Fotky kamionu s rozbitým předním sklem a s trčícím dřevěným kůlem se rychle rozšířily na sociálních sítích. Sdíleli je hlavně účastníci facebookové skupiny řidičů kamionů mezi Calais a anglickým Doverem a jejich příznivců. Mnozí řidiči zde popisují své vlastní špatné zážitky.

Do Británie se v poslední době každý den snaží dostat z Calais přes kanál La Manche nebo tunelem pod Lamanšským průlivem na britské ostrovy desítky až stovky uprchlíků z Asie, Afriky nebo Blízkého východu. Jako dopravní prostředek volí právě kamiony, do kterých se snaží ukrýt.

ČTK


Klíčová slova: imigrace, imigranti, CalaisDiskuse ke článku