nahoru

Sporťák Tittelbach kandidovat za ANO nebude. Kvůli Reflexu?

ČTK, la 11. září 2013 • 16:21
Václav Tittelbach
Václav Tittelbach
• foto: 
profimedia.cz

Někdejší sportovní komentátor Václav Tittelbach nepovede hnutí ANO ve Zlínském kraji do předčasných sněmovních voleb. Podle oficiální zprávy tak učinil ze zdravotních důvodů. Je to ale opravdu tak?

Kdo Tittelbacha na tomto místě nahradí, se zatím neví. Krajská organizace o novém lídrovi nyní jedná a jeho jméno oznámí do konce týdne, informovala dnes mluvčí hnutí Radka Burketová.

"Během dvou týdnů mne čeká náročná operace a bohužel bych nebyl schopný plného nasazení, abych hájil barvy hnutí ANO," zdůvodnil své odstoupení z krajské kandidátky bývalý sportovní moderátor televize Nova.

Zdraví nebo Reflex?

Reflex minulý týden na internetových stránkách zveřejnil dva články zpochybňující Tittelbachovu schopnost politicky se angažovat. Kromě článku Sporťák v politice, také článek 5 nejlepších hlášek Václava Tittelbacha aneb Na které ministerstvo by se nejlépe hodil?, který se na internetu stal velice populárním. Došlo bývalému nováckému sporťákovi, že vstoupit do politiky není zas tak dobrý nápad?

S těmi se už neutká

Tittelbach se měl ve Zlínském kraji utkat o hlasy voličů například s bývalým poslance Antonínem Seďou, který povede do voleb sociální demokraty, nebo lídrem ODS, místostarostou Uherského Brodu Janem Hrdým. Krajská TOP 09 vybrala do čela své kandidátky někdejšího předsedu svého poslaneckého klubu a předsedu partnerského hnutí STAN Petra Gazdíka. Komunisté zvolili lídrem opět bývalého poslance Vladimíra Koníčka. Lidovce, kteří budou usilovat o návrat do Sněmovny, povede starosta Strání na Uherskohradišťsku a krajský zastupitel Ondřej Benešík. 

Lídrem krajské kandidátky hnutí Úsvit přímé demokracie, za nímž stojí senátor Tomio Okamura, je konstruktér motocyklů a zastupitel obce Březůvky u Zlína Jaroslav Holík. Stranu práv občanů - zemanovci povede její krajský šéf a prezidentův kancléř Vratislav Mynář a Stranu zelených specialista v oboru IT Michal Berg.

ČTK, la
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře