nahoru

Mattel by měl vytvořit novou Barbie: ministryni školství, navrhuje Miloš Čermák

Reflex.cz29. března 2012 • 13:33
Kateřina Klasnová, Barbie
Kateřina Klasnová, Barbie
• foto: 
Profimedia.cz / Reflex.cz

Jak by se vám líbila Kateřina Klasnová jako ministryně školství? Ve středeční Aréně Reflexu návrh první místopředsedkyně Věcí veřejných Karolíny Peake sarkasticky okomentoval Miloš Čermák. Který z návrhů vám byl bližší?„Koho jsem třeba ještě nezmiňovala, ale tajně si jako na možnou kandidátku na tuto pozici myslím, je kolegyně Kateřina Klasnová," řekla Karolína Peake o možné nástupkyni odstupujícího ministra Dobeše.


Miloš Čermák ale přišel s něším lepším: "Skvělý nápad! Doufám, že na to firma Mattel zareaguje a nabídne novou panenku Barbie, podobně jako dřív například "policistku" nebo "novinářku". Model "ministryně školství" bude mít u holčiček jistě úspěch."


Jeho návrh ve včerejším hlasování podpořilo 94 procent čtenářů. "K.P. jsem považoval za jediného schopného politika z VV, VV jsou sice malá strana a kandidáti na ministry dochází, ale možnost volby K.K. dokazuje, že dna jsme ještě nedosáhli," napsal do Facebookové diskuze čtenář Martin Sander.


A kritikou nešetřili ani jiní facebookoví fanoušci Reflexu. Vadila jim jak nekompetence Klasnové, tak její maželství (tedy blízký vztah) s Vítem Bártou.


Po kvalifikovaných ministrech touží mezi jinými Veronika Vaculová: "Ať mi někdo už konečně vysvětlí, jak je možné, že v České republice může být kdokoliv ministrem čehokoli a to bez odborné kompetence. O drzosti VV už ani nemluvím."


Jana Hlavsová má lepší nápad: "Klasnová by měla dostat Ministerstvo dopravy a radit by jí doma mohl exministr". Pokud by ale přeci jen stanula v čele ministerstva školství, přijde vhod otázka Martina Schmarcze: "A bude jako povinný předmět zavedeno odposlouchávání a sledování?"


Podle Martina Watche by navíc dosazení Klasnové mohlo posílit politický vliv Víta Bárty: "Aby jí mohl manžílek vítek bártů našeptávat do ouška jako radečkovi johnovi?" ptá se.

 


Kdo koho ovládal. Bém Janouška, nebo Janoušek Béma? Hlasujte v dnešní Aréně Reflexu na titulní straně Reflex.cz a diskutujte. Nejzajímavější příspěvky zmíníme v zítřejším vyhodnocení.

 

 

Reflex.cz


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku