Dobré knihy. Nové knihy. Zn.: Levně. V předvánočním čase je každá ušetřená koruna dobrá | Reflex.cz
nahoru
Knižní čtvrtek Kateřiny Kadlecové

Dobré knihy. Nové knihy. Zn.: Levně. V předvánočním čase je každá ušetřená koruna dobrá

Kateřina Kadlecová15. prosince 2011 • 08:00
Knihy
Knihy
• foto: 
Profimedia.cz

Nakladatelské domy nabízejí v adventních týdnech svou produkci, tu starší i tu nejnovější, s výraznými slevami.

 

Pravda, kupovat si zlevněné knížky může někomu připadat poněkud nepřípadné, nedůstojné – není to přece běžné spotřební, rychloobrátkové zboží, jehož se v Česku mimochodem v tzv. akci prodá téměř polovina, jen za půlku jsme ochotni platit plnou cenu. Ale Vánoce jsou Vánoce a každá koruna je dobrá. Podívejme se proto, co pro nás zlevnila nakladatelství Labyrint, Kniha Zlín, Argo, Albatros a Vyšehrad.

 

Kniha Zlín (www.knihazlin.cz) na vlastním e-shopu v rámci vánoční akce prodává vybrané tituly se slevu 25 %, a když utratíte přes tisícovku, máte poštovné zdarma. Nakoupíte-li do 18. prosince, knihy prý do Štědrého dne zaručeně dorazí. A hovoříme tu o slevě na detektivky norského spisovatele Jo NesbøaNemesis, Pentagram, Lovci hlav –, nádhernou povídkovou knihu Michela Fabera Někdy prostě prší a další pravidelně obměňované tituly.

 

Labyrint na svém webu www.labyrint.net vyhlásil Happy Book Week – od 12. do 16. prosince si můžete koupit třicet titulů se slevou 30–50 %. A jsou mezi nimi takové bomby jako komiksová trilogie Alois Nebel, Divoši Lucie Lomové (hned dvě letošní ceny Muriel) a mnohé další komiksy, dětské knížky ilustrátora Petra Síse včetně podzimní novinky Ptačího sněmu, knihy Jaroslava Rudiše, Lenky Reinerové nebo Maxima Billera i nedávná čísla Labyrint Revue. Podmínkou je rezervace, dohoda a posléze osobní odběr v redakci (Dittrichova ulice je poblíž pražského Palackého náměstí).

 

Argo (www.argo.cz) vyzývá: Staňte se argonautem a získejte vánoční slevu 33 %. Jediné kliknutí se u dražších publikací typu Ecova Pražského hřbitova dost vyplatí – a čeká na vás i po jednom titulu od Kerouaca, Bolaňa, Fabera či novinka iluzionisty Derrena Browna. Sleva 30 % platí na vybrané odborné tituly (s nadcházející krizí by nás prý měl zajímat třeba Vzestup peněz od Niala Fergusona), zvýhodněn je také nákup dětských knih.

 

A nejhorším blafem se stává...
Reflex.cz 12. prosince 2011 • 11:12

A nejhorším blafem se stává...

 

Nakladatelství skupiny Albatros media nabízejí pro návštěvníky e-shopu 15 % slevu a poštovné zdarma, ovšem na některé žhavé novinky se vztahují ještě zajímavější akce: skvělé Dějiny českých zemí v obrazech za 60 % původní ceny, kompletní Harry Potter zlevněný o 510 korun a vůbec celá beletrie pro děti levnější o 25 %.

 

Vyšehrad kromě 15% slevy při nákupu na webu poskytne slevu 30 % každému, kdo pro nový knižní rozhovor s Adolfem Bornem, romány Annie Proulxové atd. přijde nakupovat do skladu nakladatelství ve Štěrboholské ulici na Praze 10, a to každý předvánoční čtvrtek.

 

Které knihy letos nejvíce zaujaly vás? Pročtěte si tipy od čtenářů Reflexu

 

Mimochodem, toto je na dlouhou dobu poslední příspěvek rubriky Knižní čtvrtek – po Vánocích pro literaturu nastává poněkud mrtvá sezona, v níž zajímavé tituly vycházejí celkem ojediněle (na webu Reflexu je pro vás bude sledovat Kateřina Hejdová v rubrice Kulturní tip).

 

K resuscitaci knižního trhu a přívalu novinek dojde v období kolem veletrhu – příští rok se Svět knihy Praha 2012, 18. ročník knižního veletrhu a literárního festivalu, koná na pražském Výstavišti 17.–20. května (čestným hostem bude Rumunsko a speciálními tématy komiks a literatura Černomoří). Do té doby už snad budeme mít vánoční nadílku přečtenou.Klíčová slova: rx, , , katerinakadlecova,


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější