nahoru

Na české silnice se po letech vrátí Škoda Rapid

Adam Kolář 18. září 2011 • 06:00
Na české silnice se po letech vrátí Škoda Rapid
foto: Profimedia.cz

Jak již dříve zaznělo z vedení mladoboleslavského koncernu, Škoda má v plánu přinášet na trh novou modelovou řadu každého půl roku. Ty mají většinou nést názvy starých škodovek, jako byla třeba Felicia či právě Škoda Rapid.

 

Příští dvě nové škodovky se mají začít vyrábět už za několik měsíců. První, malinký model, který má být v podstatě odvozen od Volkswagenu Up, má nést název Škoda Go. Druhý, jenž má vycházet z nedávno představené studie ve Frankfurtu, tedy Mission L, se má jmenovat právě Škoda Rapid.

 

Ta se v Mladé Boleslavi vyráběla již v roce 1935 jako luxusní sedan. Několik kusů se dokonce dočkalo verze kabriolet. V roce 1984 se automobilka k rapidu vrátila, a to díky kupé odvozenému od Škody 743, později Škody 120 neboli „stodvacítky“. Tento rapid se vyráběl do roku 1988, než koncem devadesátých let přišel koncept sportovního vozu, který právě označení Rapid oživil. Z konceptu však sešlo a posloužil akorát jako inspirace k čelní masce Škody Superb. Teď se však rapid na české silnice po letech podívá, a to místo Škody Octavie Tour.

 

 

Rapid by se neměl příliš lišit od podoby Mission L, což potvrdil i šéf designu automobilky Jozef Kabaň. Rapid by měl automobilce zajistit statisíce zakázek po celém světě, alespoň tak to vidí ve Škodovce. Kde se bude Rapid vyrábět, se ještě neví, maličkatá Škoda Go by se měla vyrábět v Bratislavě. Podle informací, jež ze Škodovky lezou jako z chlupaté deky, by go měla být šestou modelovou řadou škodovky a rapid pak sedmou. Zdali Škoda opravdu dodrží své plány na novou modelovou řadu každého půl roku, mají se řidiči opravdu na co těšit.Diskuse ke článku