Jste příbuzným islámského mučedníka? Máte letenku za poloviční cenu

Jste příbuzným islámského mučedníka? Máte letenku za poloviční cenu Zdroj: Reuters

Mučednická sleva: Turkish Airlines nabízejí levnější letenky pro příbuzné mučedníků za islámské hodnoty

Turecká letecká společnost Turkish Airlines zavádí slevu pro příbuzné lidí, kteří položili život za své muslimské náboženské přesvědčení. Polovinu ceny letenky jim uhradí turecká vláda, informoval server View from the Wing. Zpráva o takzvané mučednické slevě vzbudila rozruch na sociálních sítích. Turecko totiž v současném izraelsko-palestinském konfliktu podporuje palestinské radikální hnutí Hamás.

Mučednická sleva je určena pro "matku, otce, manžela/manželku a svobodné děti do 25 let" veteránů či mučedníků. Platí pouze pro lety v ekonomické třídě.

Zájemci o slevu musejí mít členství ve věrnostním programu Miles&Smiles. Potom už jim stačí kliknout na možnost 'mučednická sleva', které se nachází hned vedle slevy pro seniory a děti do dvou let. Žádné další dokumenty nejsou potřeba.

Turkish Airlines vlastní z více než 49 procent turecká vláda. Je to národní letecký dopravce a obsluhuje více zemí než kterékoliv jiné turecké aerolinky.

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan prosazuje tradiční muslimské rodinné hodnoty. To se očekává i od tak prominentních firem, jako jsou letecké společnosti. Začátkem letošního roku tak aerolinky například začaly pilotům umožňovat modlit se v kokpitu.

Slevy pro mučedníky začaly už dříve nabízet i jiné letecké společnosti, včetně Qatar Airways nebo flyDubai.