nahoru

Série útoků ve Francii pokračuje: v Lyonu byl před kostelem postřelen kněz

ČTK 31. října 2020 • 17:55
Série útoků ve Francii pokračuje: v Lyonu byl před kostelem postřelen kněz
foto: ČTK / AP / Daniel Cole

V Lyonu ve středovýchodní Francii byl dnes postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel. Jeho stav je vážný. Pravděpodobný pachatel je na útěku, uvedla s odvoláním na policii agentura Reuters. Kněze, který je řecké národnosti, zasáhly dva výstřely z upilované brokovnice kolem 16:00. Podle svědků byl ošetřován na místě s vážnými poraněními. Incident přichází tři dny poté, co útočník z Tuniska v kostele jihofrancouzském Nice zabil tři lidi.

Policie místo útoku uzavřela vyzvala obyvatele, aby se drželi stranou a řídili se pokyny úřadů.

Motiv útoku je nejasný. Incident však přichází jen tři dny poté, co pravděpodobný útočník z Tuniska v katolickém kostele jihofrancouzském Nice ubodal tři lidi. Jedné z obětí uřízl hlavu a vykřikoval přitom slova Alláhu akbar (v arabštině Bůh je veliký). Před dvěma týdny byl na předměstí Paříže sťat učitel, který žákům v rámci občanské výuky o svobodě slova ukazoval karikatury proroka Mohameda. Pachatelem byl podle vyšetřovatelů 18letý čečenský islamista.

Francouzská vláda vydala varování, že se v nejbližší době mohou odehrávat další teroristické útoky. Prezident Emmanuel Macron nechal ve městech rozmístit tisíce vojáků, aby hlídali náboženská místa a školy.

ČTK


Klíčová slova: Lyon, Francie, útok, střelbaDiskuse ke článku