nahoru

V Pákistánu se zřítilo civilní letadlo. Na palubě byla stovka lidí

ČTK 22. května 2020 • 13:10
Z místa pádu letounu aerolinek PIA v Karáčí stoupá dým
Z místa pádu letounu aerolinek PIA v Karáčí stoupá dým
• foto: 
Reuters

V pákistánském Karáčí dnes spadlo civilní letadlo. Podle pákistánského deníku Dawn řekl mluvčí letecké společnosti PIA, jíž letadlo patřilo, že na palubě bylo 90 pasažérů a osmičlenná posádka. O případných obětech zatím zprávy nejsou.

Agentura Reuters s odkazem rovněž na PIA uvádí, že pasažérů bylo 99. Na prvních záběrech z místa je patrný kouř stoupající ze zastavěné oblasti.

Na místo vyjely sanitky a záchranáři a armáda poslala jednotku rychlého nasazení. Na záběrech odvysílaných televizí Geo bylo vidět poblíž místa neštěstí mnoho lidí. Sanitky si mezi nimi musely klestit cestu.

Armáda vyslala také vrtulník k odhadu škod a potřebného zásahu záchranářů. Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo mimořádnou situaci v několika karáčských nemocnicích.

Stroj, který spadl, byl Airbus-320. Svědci citovaní agenturou AP uvedli, že se před pádem dvakrát či třikrát pokusil přistát.

ČTK


Klíčová slova: letadlo, pákistán, nehoda, zprávy, karáčíDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.