nahoru

Slabiny Hamáčkova PR outfitu: Chybí ledvinka, sandály s ponožkami a igelitová taška v ruce

Tomáš Vyoral 22. května 2020 • 10:20
Slabiny Hamáčkova PR outfitu: Chybí ledvinka, sandály s ponožkami a igelitová taška v ruce
foto: ČTK/Šimánek Vít

Rudá flísová mikina Jana Hamáčka, občas kreativně inovovaná za modrou, se stala symbolem a jedním z nejviditelnějších devíz šéfa ústředního krizového štábu. Respektive jeho PR, pseudolidovosti a populismu v době koronavirové. Ministr vnitra dle mého nicméně zcela nepochopitelně opomněl řadu dalších ověřených módních doplňků, které mu kolegiálně poradím.

Čeho je moc, toho je příliš. Dobrého pomálu. Tak dlouho se chodí se džbánem… To jsou jen některá z mouder našich dědů a babiček. Někteří jedinci jsou však nepoučitelní, nedokáží udržet míru a mají sklon k přehánění a přepalování. Ať už jde o vybrané novináře, politiky nebo umělce, kteří k tomu mají sklony nejčastěji (nebo alespoň nejviditelněji). Poznávacím znamením jest, že často a rádi přeceňují sebe sama a podceňují ostatní.

Rudá mikina či svetr a permanentní vyhrožování. Kdo je to?

Ukázkovým případem ze současné doby budiž právě ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček, který bude v našich myslích, u některých možná v srdcích, s dobou koronavirovou spojen v první řadě s rudým svetrem/mikinou (jak symbolické, co se barvy týče) a s věčným vyhrožováním.  Ať už vůči všem občanům obecně, z principu a plezíru, nebo vůči zdravotníkům, kterým onehdy hrozil v případě neprodloužení nouzového stavu stopnutím dodávek potřebných bezpečnostních prostředků.

Mimochodem, tím ministr Hamáček zcela pohřbil svou počáteční relativně slušně komunikovanou snahu, kdy se v prvním záchvěvu koronavirové paniky vrhl do zajišťování potřebného. Tehdy snad jednou či dvakrát mikina mohla odehrát svou roli a mohlo se mu podařit některé zmást, že mu nejde o vlastní politický či jiný prospěch, ale že maká pro nás ostatní.

Ledvinka, igelitka či sandály… Pořád je co zlepšovat

Vrcholem Hamáčkovy nesoudnosti pak byla modrá flísová mikina při nedávném setkání s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem v Rozvadově. Na fotkách, které se po setkání objevily, to vypadalo tak, jako kdyby se bavorský politik v padnoucím obleku vyfotil třeba s automechanikem, který se mu stará o vůz (vládnímu šoférovi by Hamáčkův vidlácký outfit v Německu neprošel).

Když už se ale náš ministr vnitra rozhodl vydat tímto směrem, neměl by zůstávat v půli cesty.

Tož, pane Hamáčku, rád bych vám napříště poradil ještě pár vhodných lidových doplňků:

  • ledvinka,
  • igelitová taška (nejlépe značky některého z oblíbených,
  • supermarketů),sandály s ponožkami – nejlépe v barevné kombinaci černá vs. bílá,
  • uměle prodřené džíny,
  • do ruky řízek, paštiku či tlačenku,
  • tmavé sluneční brýle (případně falešné dioptrické brýle se silnými obroučkami typu Jiří Drahoš či Petr Fiala),
  • pod flísku tričko značky Adidas, Nike nebo Fila (ideálně čím víc proužků a fajfek, tím lépe),
  • čepice s kšiltem.

Tuto radu máte ode mne gratis, rádo se stalo. Přijďte zas.

Tomáš Vyoral
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější