nahoru

S kabelkou á la boty Crocs v davu rozhodně nezapadnete aneb Módní policie hromadně páchá sebevraždu

Jakub Němec17. května 2019 • 13:50
S kabelkou á la boty Crocs v davu rozhodně nezapadnete aneb Módní policie hromadně páchá sebevraždu
foto: Optari

Boty Crocs nenechávají nikoho chladným – buď si je zamilujete pro jejich údajnou pohodlnost, praktičnost a všestrannost (ano, údajnou, autor to nezkoušel), nebo je nenávidíte pro jejich podivný vzhled (to mi jde lépe). Jedno je ale nesporné – boty, které připomínají gumový dřevák, udělaly ze svých výrobců milionáře. A proto se začaly vyrábět v ještě obskurnějších provedeních – holínky, kozačky, baleríny. Gumová lobby ale zatíná své drápy stále hlouběji. A tak si už dnes můžete koupit i „stylové“ gumové kabelky.

Tyhle zplozence módního pekla sice z útrob svých továren nevyvrhuje přímo firma Crocs, inspirace v její ikonické obuvi je ale nepřehlédnutelná a výrobce – firma Optari – se tím, kde vzal svůj nápad, ani moc tajit nemůže. Kabelky mnoha barev jsou opatřeny různými květinovými prvky, srdíčky, beruškami nebo hippie znaky. Většinu z nich pořídíte v přepočtu za zhruba pětistovku. Výrobce na svých stránkách láká zákaznice ke koupi slogany typu: „Naše produkty vám dodají sebedůvěru a povzbudí sílu vaší osobnosti. Věřte si. Buďte sami sebou.“ No nekupte to!

Stejně jako u bot Crocs se svět rozdělil na dva tábory – konzervativce, „módní policisty“ a ekology na straně jedné a mladé ženy a dívky, které touží po pozvednutí síly svých osobností, na straně druhé. Převážně pozitivní recenze na stránkách Amazonu svědčí o tom, že si produkt své četné zákaznice našel.

Otázka je, co přijde teď. Co třeba gumové spodní prádlo? Na takové to letní poceníčko.

 Klíčová slova: fotogalerie, móda, boty, obchod, Crocs, kabelkyDiskuse ke článku