S kabelkou á la boty Crocs v davu rozhodně nezapadnete aneb Módní policie hromadně páchá sebevraždu | Reflex.cz
nahoru

S kabelkou á la boty Crocs v davu rozhodně nezapadnete aneb Módní policie hromadně páchá sebevraždu

Jakub Němec17. května 2019 • 13:50
S kabelkou á la boty Crocs v davu rozhodně nezapadnete aneb Módní policie hromadně páchá sebevraždu
foto: Optari

Boty Crocs nenechávají nikoho chladným – buď si je zamilujete pro jejich údajnou pohodlnost, praktičnost a všestrannost (ano, údajnou, autor to nezkoušel), nebo je nenávidíte pro jejich podivný vzhled (to mi jde lépe). Jedno je ale nesporné – boty, které připomínají gumový dřevák, udělaly ze svých výrobců milionáře. A proto se začaly vyrábět v ještě obskurnějších provedeních – holínky, kozačky, baleríny. Gumová lobby ale zatíná své drápy stále hlouběji. A tak si už dnes můžete koupit i „stylové“ gumové kabelky.

Tyhle zplozence módního pekla sice z útrob svých továren nevyvrhuje přímo firma Crocs, inspirace v její ikonické obuvi je ale nepřehlédnutelná a výrobce – firma Optari – se tím, kde vzal svůj nápad, ani moc tajit nemůže. Kabelky mnoha barev jsou opatřeny různými květinovými prvky, srdíčky, beruškami nebo hippie znaky. Většinu z nich pořídíte v přepočtu za zhruba pětistovku. Výrobce na svých stránkách láká zákaznice ke koupi slogany typu: „Naše produkty vám dodají sebedůvěru a povzbudí sílu vaší osobnosti. Věřte si. Buďte sami sebou.“ No nekupte to!

Stejně jako u bot Crocs se svět rozdělil na dva tábory – konzervativce, „módní policisty“ a ekology na straně jedné a mladé ženy a dívky, které touží po pozvednutí síly svých osobností, na straně druhé. Převážně pozitivní recenze na stránkách Amazonu svědčí o tom, že si produkt své četné zákaznice našel.

Otázka je, co přijde teď. Co třeba gumové spodní prádlo? Na takové to letní poceníčko.

Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše
Jakub Němec 18. ledna 2019 • 16:11

Co do nás hustí reklamy: Poctivost nade vše

SSSR a západní móda: Takhle to vypadalo, když do komunistické země přišlo oblečení ze …

 Klíčová slova: Crocs, boty, kabelky, móda, obchod, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější