Příručka moderního fotra: Jde váš vztah do kytek? Udělejte si dítě a vše bude zalité sluncem | Reflex.cz
nahoru

Příručka moderního fotra: Jde váš vztah do kytek? Udělejte si dítě a vše bude zalité sluncem

Dominik Landsman30. listopadu 2018 • 13:10
Hádka - ilustrační foto
Hádka - ilustrační foto
• foto: 
Shutterstock

Minimálně z televizních seriálů nebo filmů určitě znáte takové ty naivní pipiny, kterým se hroutí vztah, tak se rozhodnou, že se ho pokusí zachránit dítětem. A není to jen doménou televizní a filmové tvorby. I v reálném světě se tohle děje. Opravdu. Stejně jako si někteří pořizují psy, aby se prý připravili na dítě, jsou i lidé, kteří se uvadající vztah snaží nakopnout tím, že si udělají dítě. Takoví lidé existují. Možná je i osobně znáte. Třeba to je někdo z vaší rodiny. Třeba jste to vy anebo váš partner či partnerka. Kdo ví.

Naivita této představy je naprosto kouzelná. Dítě žádný vztah nezachrání. Dítě ho tak maximálně pohřbí. Pojďme se nyní podívat na takový modelový příklad toho, jak by asi takové dítě mohlo zachránit uvadající vztah.

Ilona a Miloš jsou spolu sedm let, z toho dva roky jako manželé. Občas spolu jdou do kina, ale tím to hasne. Vztah se dávno vyčerpal. Dalo by se říci, že spolu pouze bydlí. Miloš chodí často s přáteli do hospody a Ilona chlastá sama doma.

Ilona si uvědomuje, že ten vztah se nevyvíjí podle jejich představ,  proto vysadí antikoncepci a nechá se zbouchnout.

Když Miloš zjistí, že bude otcem, nejprve ho to rozhodí, ale následně si tu myšlenku zamiluje. Spolu s Ilonou prožívají příjemných několik měsíců příprav na potomka. Oba se těší. Vypadá to, že vztah je znovu nastartován.

Poznáte, co je na 3D obrázku? Zvířata, stavby i erotika. Vraťte se v čase se stereogramy

Od keporkaka k porodu

Po pár měsících přicházejí první vztahové nepříjemnosti. Miloš úplně omylem a jen náhodou pronese, že Ilona vypadá jako keporkak a že přibrala až moc, načež se Ilona rozbrečí. Miloš neví, kvůli čemu přesně Ilona brečí, neboť poslední dobou brečí pořád. Buď zvrací nebo brečí.

Miloš se samozřejmě snaží tu hormony překypující hysterku příliš nedráždit, ale Ilonu vytáčí úplně všechno, co Miloš dělá - jak jí, jak si nahlas zavazuje tkaničky, prostě ho nemůže vystát.

Miloš se čím dál více uchyluje do hospody a Ilona mu to vyčítá, i když je vlastně ráda, že na chvíli vypadl z domu.

V podobném duchu se to nese až do porodu, kdy se všechno změní. Asi tak na dva nebo tři dny. Prostě do té doby, než si Miloš odveze z porodnice Ilonu domů i s dítětem.

Lina Heydrichová: Na Pražském hradě si připadala jako princezna v pohádkové zemi.…

Nůž a sirény

Zlepšovač vztahu – mimino – pořád jenom řve a nenechá rodiče vyspat. Ilona vstává ke kojení několikrát za noc a Miloš spí na gauči v obýváku, aby se vyspal do práce. Ilona mu závidí, že nemá prsa a nemusí kojit. On tedy Miloš prsa už začíná mít, jelikož nám lehce ztučněl, nicméně mléko se mu v nich neudělalo.

Ilona je pořád zavřená doma s dítětem. Vaří, uklízí, kojí, přebaluje, prostě se nezastaví. Miloš přijde znavený z práce, hodí si nohy na stůl a sleduje televizi, zatímco Ilona vytírá podlahu. Když Ilona pobídne Miloše, aby jí pomohl, ten kontruje, že je unavený z práce a že ona se jenom fláká doma s dítětem.

V ten moment to přijde. V ten moment se to zlomí. Iloně naběhne na čele malá žilka. Zatmí se jí před očima. Z kuchyňské linky bere dlouhý nůž. V dálce se ozvou sirény. V postýlce pláče malé dítě. Na čerstvě vytřené plovoucí podlaze v kaluži krve vedle mrtvého těla Miloše klečí Ilona. Cítí zadostiučinění, ale i zmar. Vymklo se jí to z rukou. Takhle si záchranu vztahu pomocí dítěte nepředstavovala.

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
Knapová: V kauze Kramný je všechno špatně. Není to žádný lumen, na vraždu elektřinou neměl

Dominik Landsman


Klíčová slova: moderní fotr, dítě, vztahy, vražda


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí
PREMIUM X Milan Tesař: Divoké sny maxipsa Babiše aneb Pekelné reakce na smrt Karla Gotta

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější