Přibývá kuriózních nehod. Co je nejčastější příčinou smrti při pořizování selfíček? | Reflex.cz
nahoru

Přibývá kuriózních nehod. Co je nejčastější příčinou smrti při pořizování selfíček?

Johana Kudrnová12. října 2018 • 13:00
Počet obětí selfie mánie rok od roku roste - ilustrační snímek.
Počet obětí selfie mánie rok od roku roste - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Indičtí výzkumníci publikovali studii, která upozorňuje na zvyšující se počet úmrtí spojených s pořizováním selfie fotek. Od roku 2011 zahynulo po celém světě více než 250 lidí. Nejčastějšími příčinami smrti jsou pád z výšky, utonutí a srážka s dopravním prostředkem. Žebříček nešťastníků vedou Indové, následováni Rusy, Američany a Pákistánci.

Výzkumníci z Nového Dillí v období od října 2011 do listopadu 2017 dohledali 259 úmrtí spojených s pořizováním selfíček, tedy fotografií sebe samých na netradičních místech nebo v nezvyklých situacích.

Indové nicméně předpokládají, že za sledované období zahynulo kvůli honbě za úspěchem na sociálních sítí lidí daleko více. U dopravních nehod zapříčiněných živým vysíláním nebo pořizováním selfie média většinou roli mobilních telefonů nezmiňují.

Kanadská konopná revoluce pokračuje a nese s sebou jeden letecký problém

Nejvíce obětí selfie pochází z Indie (celkem 159), následuje Rusko, Spojené státy a Pákistán. Extrémně vysoký podíl Indů si výzkumníci vysvětlují disproporční velikostí indické populace pod 30 let, která je zároveň nejohroženější skupinou.

Častěji kvůli selfíčkům umírají muži, ačkoliv ženy obecně pořizují fotografií sebe samých více. Ženy tvoří ve statistice pouhých 27 %. Podle výzkumníků je to zapříčiněno především faktem, že muži obecně více riskují.

Alžběta II. se po 73 letech odstěhuje z Buckinghamského paláce. Sídlo králů prochází …

Pokud se jedná o příčiny úmrtí, na první místě je překvapivě utonutí v důsledku smetení vlnou na útesech nebo pádem do vody z lodi. Častou je nicméně také srážka s dopravním prostředkem. Lidé se například chtějí vyfotit s rychle projíždějícím vlakem.

Kvůli dokonalému selfíčku lidé také hazardují s ohněm nebo se fotí na vysokých místech. Osmi lidem se od roku 2011 stala osudnou fotka s nebezpečným zvířetem. V Americe se objevilo také několik úmrtí způsobených neopatrnou manipulací se střelnou zbraní.

Indové se snaží medializací studie upozornit, že počet obětí selfie mánie rok od roku roste. Zatímco v roce 2011 byly pouze tři, v roce 2016 číslo vzrostlo na devadesát osm.

Rasismu přibývá. Lid následuje elity, které si zvolil
Jiří X. Doležal 21. září 2018 • 23:01

Rasismu přibývá. Lid následuje elity, které si zvolil

Nový český rekord: Houbaři na Ostravsku naměřili 8,83 promile alkoholu v krviKlíčová slova: nehoda, selfie, výzkumDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,870
29,680
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější