Když vidí Macron nahého černocha, celý se rozzáří. Francouzský komik zesměšnil prezidenta | Reflex.cz
nahoru

Když vidí Macron nahého černocha, celý se rozzáří. Francouzský komik zesměšnil prezidenta

Clara Zangová3. října 2018 • 07:20
Když vidí Macron nahého černocha, celý se rozzáří. Francouzský komik zesměšnil prezidenta
foto: Profimedia

Emmanuel Macron navštívil francouzskou část ostrova Svatý Martin rok potom, co se přes něj přehnal ničivý hurikán Irma. Výjezdem ale zřejmě nedosáhl toho, čeho si přál. Internetem kolují jeho fotografie s do půl těla nahými černochy, ale hlavně video francouzského komika Fabrice Ebouého, který prezidenta a zároveň svého bývalého spolužáka řádně zesměšnil.

Černošský herec a humorista Eboué sdílel video zesměšňující Macrona na svém Twitteru toto pondělí. „Zveřejňuji toto krátké video, abych vám řekl, že náš prezident má skutečný problém. Jakmile vidí černocha, rozzáří se. Pokud je ten černoch do půl těla nahý,“ komentuje Eboué.

Podle herce se prezident netajil svou posedlostí polonahými černošskými těly už na finále Mistrovství světa ve fotbale. „Byl v šatně s černými hráči bez triček a radostí začal tancovat ndombolo (africký tanec původem z Konga). Máme opravdu problém,“ říká komik do kamery.

Na Svatém Martinu řekl černému mladíkovi: „Ty jsi ale svalnatý, mohl bys stavět domy“. „Co to má znamenat, pane prezidente? Moc jste sledoval Case Départ (francouzská komedie, ve které hrál sám Eboué) nebo co?“

Hraje si na d’Artagnana? Není gay? Macron má první velký skandál, stojí za ním záhadný…

Nech mě, Emmanueli

Herec pak připomíná, že chodil s hlavou státu do jedné školy. Historka, kterou vypráví, je smyšlená, ale rozhodně vtipná. „Vzpomínám si, jak jsme byli po tělocviku v šatnách. Jakmile jsem byl bez trička, celý se rozzářil a přišel ke mně. Já mu řekl: Nech mě Emmanueli, běž si za učitelem Francouzštiny,“ utahuje si Eboué s prezidenta.

Podle humoristy se však dá Macronova „problému“ dobře využít. „Pro nás černé je to velká výhoda. Mohli bychom založit hnutí En marche (neboli vpřed, zároveň je to název Macronovy politické strany). Když budete po prezidentovi něco chtít, třeba byt, anebo práci, a jste černí, jděte ho poprosit bez trička. Rozzáří se, a je vyhráno!“ Byli tady sansculoti (označení pro chudé za Velké francouzské revoluce, znamená „bez kalhot“), teď tady budou „beztričkoti“.

EU určila, z čeho si můžeme dělat srandu a z čeho už ne. Standardem má být kvalitní…
Zemřel francouzský šansoniér Charles Aznavour. Složil přes 1000 písní, bylo mu 94 let
 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější