Stěhovák šel 32 kilometrů pěšky do práce. Dojatý šéf mu dal své vlastní auto | Reflex.cz
nahoru

Stěhovák šel 32 kilometrů pěšky do práce. Dojatý šéf mu dal své vlastní auto

Tereza Stonišová24. července 2018 • 15:03
Stěhovák šel 22 kilometrů pěšky do práce. Dojatý šéf mu dal své vlastní auto
• video: 
Facebook.com

Zaměstnavatel, jenž dojal Ameriku, a zaměstnanec, který ji rozplakal. I tak by se ve zkratce dal nazvat příběh dvou mužů, jejichž „story“ nyní zprostředkovávají americká média. Příběh je jednoduchý, ale dojemný: muž šel do práce 32 kilometrů pěšky, a když se to dozvěděl jeho šéf, daroval mu auto.

Poté, co se jeho auto porouchalo, rozhodl se Walter Carr z Alabamy, že do práce i tak půjde, stůj co stůj. Během cesty jej dokonce zastavil udivený policista a poté, co se dozvěděl o jeho odhodlání, muže pozval na snídani. Policista se mimo jiné dozvěděl, že zaměstnanec musel jít většinu předešlé noci, aby se do práce dostal – čekalo jej totiž dlouhých 32 kilometrů.

Walter Carr šel pěšky z předměstí alabamského Birminghamu, aby se včas dostal k lidem, jež měl toho dne stěhovat. Carr totiž pracuje jako stěhovák. Do domu, s jehož stěhováním měl Carr pomáhat, se dostal již v doprovodu policejního důstojníka. V osm hodin ráno zazvonili společně u obydlí rodiny Lameyových.

A právě tato rodina se zasloužila o rozšíření bouře na sociálních sítích, když příběh mladého stěhováka zveřejnila na Facebooku. „Řekl nám, že šel celou noc, aby se dostal z Homewoodu do Pelhamu. Proto, aby stihl svou práci. Pro ty, kteří nejsou místní – to je více než 20 mil (32 km),“ uvedla Jenny Lameyová. Stěhovák Carr dorazil do místa určení o hodinu a půl dříve, a to díky policistovi, který ho zbytek cesty svezl policejním vozem.

Všichni lidé neustále lžou. Jaký je skutečný svět, odhalila analýza vyhledávání na Googlu

Na, tady máš auto

O svém zaměstnanci a jeho pohnutém snažení se záhy dozvěděl i ředitel stěhovací firmy Bellhops, u něhož je Carr zaměstnán. Ředitel Luke Marklin se proto sebral a přerušil dovolenou, kterou trávil v Tennessee, a pozval svého zaměstnance na šálek kávy. Pak jej překvapil: daroval mu své vlastní auto, Ford Escape z roku 2014.

Carr tomu ze začátku nemohl uvěřit. Z okamžiku, kdy ředitel firmy předává Carrovi své auto, bylo pořízeno dojemné video, jež rázem zaplavilo sociální síť Twitter. Jeho příběh je označován jako inspirativní, dojemný i poučný. „Nic není nemožné, pokud si neřeknete, že to je nemožné,“ uvedl k tomu Walter Carr, jenž chce v nejbližší době dostudovat a připojit se k americkým mariňákům.

Největší, nejkrvavější a plný zlata. Podívejte se do nejslavnějšího zlatého dolu v…

Jak se volí v komunálních volbách? Velké křížky stranám a malé křížky lidem napříč …Klíčová slova: zaměstnanci, auto, práce, USA


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější