Co dělat, aby se vaše kočka dožila 165 let? Šampaňské, slanina a 3D filmy, říká kočičí rekordman | Reflex.cz
nahoru

Co dělat, aby se vaše kočka dožila 165 let? Šampaňské, slanina a 3D filmy, říká kočičí rekordman

Johana Kudrnová20. května 2018 • 10:20
Co dělat, aby se vaše kočka dožila 165 let? Šampaňské, slanina a 3D filmy, říká kočičí rekordman
foto: Twitter, Phil Kline

Pětaosmdesátiletý Jake Perry pracoval celý život jako instalatér. Pochází z Texasu, má ženu a děti, v sousedství i za hranicemi státu jej ale všichni znají především jako kočičího muže. Má dva zářezy v Guinessově knize rekordů, jeden z roku 1998, kdy se jeho kocour Granpa dožil 34 let, a druhý z roku 2005, kdy to jeho Creme Puff dotáhl až do 38. narozenin. Přepočteno na lidský život by mu bylo asi tak 165 let. Jak je to možné?

Od 80. let stihnul Jake Perry adoptovat stovky koček. V dobách své největší slávy jich u sebe doma měl až čtyři desítky. Dlouhověkosti se však netěšili pouze Granpa a Creme Puff. Asi třetina Jakeových koček se dožila alespoň třiceti let, což potvrzuje i veterinář Bruce Hardesty, který se o Jakeovy kočky stará bezmála patnáct let.

O Jakea Perryho se v průběhu jeho kočičího hobby zajímaly desítky médií. Není žádným překvapením, že se snažily odhalit chovatelovo tajemství. Své úspěchy Perry vysvětluje jednoduše. Na prvním místě stojí množství pozornosti a lásky, které je člověk ochoten kočkám věnovat.

Buď pejskař, ale zůstaň člověkem. To platí i pro ministry
Petr Kolman 15. května 2018 • 16:22

Buď pejskař, ale zůstaň člověkem. To platí i pro ministry

K tomu ale přidává i bizarnější praktiky. Mazlíčkům prý během let dopřával kromě běžného kočičího krmiva také pochoutky lidské. Na snídani to byla třeba vajíčka se slaninou a brokolicí, kapka kávy se smetanou a co dva dny trocha červeného vína na „prohnání cév“.

Ještě daleko bláznivěji ale zní zábava, kterou zvířatům ve svém domě zajišťoval. Podle svých slov pořádal ve své garáži pravidelná promítání dokumentárních filmů o přírodě doplněná o filmové upoutávky. Během promítání 3D filmů prý kočkám nasazoval červeno-modré brýle.

Jakkoli bizarně Perryho příběh zní, množství lidí z jeho okolí vše potvrdilo a odborníci nezvyklou dlouhověkost koček spolehlivě vysvětlit neumí. Veterinář Hardesty spekuluje o účincích kávy, kterou Perry kočkám podával. Ledviny jsou podle něj u koček slabinou a podávání diuretika by teoreticky k delšímu životu přispět mohlo.

Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech na druhou stranu kofein označuje za toxický pro kočky. Jedním z dalších vysvětlení by mohl být fakt, že všechny kočky Jakea Perryho byly kastrované. Kastrace u koček například obecně eliminuje některé infekční choroby. To ale opět nemůže vysvětlit prodloužení života o tak drahnou dobu. Devět z deseti amerických koček kastrovaných není. Jen nepatrný zlomek z těch, které jsou, se pak dožívá třiceti let.

Co snídá váš chlupáč? Kuchařka, ze které uvaříte snídani sobě i svému pejskovi

Pětaosmdesátiletý Jake Perry údajně mluví o své poslední kočce, o kterou se stará, neustále. Dokazuje to jeho výjimečnou oddanost. Nezbývá tak než tajemství kočičího muže přiznat, že musí do určité míry fungovat.

Odpověď na otázku, jak se svou kočkou oslavit její 38. narozeniny, zní: na Velikonoce košík s vajíčky, na Den díkuvzdání krocana a šlofíka a na Silvestra slavnostní čepičky a skleničku šampaňského. Alespoň to tvrdí Američan Jake Perry.

Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jaké další mýty o zvířatech v České…
Dá se živit Instagramem? Lidé na něm "googlí" a v USA už i nakupují, říká Aki VotrubováKlíčová slova: kočka, věk, rekordy, zajímavosti


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější