Buď pejskař, ale zůstaň člověkem. To platí i pro ministry | Reflex.cz
nahoru

Buď pejskař, ale zůstaň člověkem. To platí i pro ministry

Petr Kolman16. května 2018 • 07:20
Že by si paní ministryně spletla velikonočního beránka?
Že by si paní ministryně spletla velikonočního beránka?
• foto: 
Foto Aha! – Jakub Poláček, ara

Pro mnoho Čechů a Moravanů se stal pes takřka více než členem rodiny. Nic naplat, jsme de facto národem pejskařů a zejména pejskařek! Což by samo o sobě nebylo tak hrozné, ale některé fyzické osoby to až přehánějí. Jak říká trefně náš takřka sedmdesátiletý brněnský soused – pro mnohé dnešní ženské je pes více než dítě, o manželovi nemluvě.

Další trapas má za sebou ministryně obrany bez důvěry Karla Šlechtová z Babišova hnutí ANO 2011. Zmíněná ministryně na vysoce pietní místo – hrob neznámého vojína na Vítkově – posadila svého pudla! A to těsně vedle věnce. Fotografií se potom dokonce veřejně pochlubila na Instagramu. Sancta simplicitas! Později se za snímek sice omluvila, nicméně pachuť z takového zcela nevhodného jednání přetrvává.

Jak známo, psi mají na tuto pietní půdu vstup zakázán.

Ergo kladívko, běžný občan si musí říct: Co to je proboha za vrcholnou představitelku státu, která nedodržuje základní pravidla, a navíc se tím veřejně chlubí na internetu? Kde je úcta k mrtvým? To se nemohl stát ministrem obrany, tedy důležitého silového rezortu, někdo morálně vyspělejší?

Miluji Zemana, svého psa a poslouchám Babiše. Jmenuji se Šlechtová a dělám ministryni

Trochu mi to připomnělo úkaz, jenž jsem před pár lety na vlastní oči viděl v židovské čtvrti v Boskovicích, skupina alternativních lidiček se tam domáhala vstupu do prostoru posvátné mikve se svým čtyřnohým miláčkem.

Nota bene, nejde o první „přešlap“ K. Šlechtové, např. v březnu dala na Instagram (ten jí věru nenosí štěstí) snímek z odhalování památníku legionářů u Bachmače na Ukrajině.

Zde, jak známo, hrdinní českoslovenští legionáři bojovali na sklonku první (!!) světové války s německými vojáky. Naše svérázná ministryně fotku doplnila anglickým popiskem, v němž uživatelům sdělila, že jde o památník československých vojáků, kteří „bránili vesnici před Hitlerem“. Neuvěřitelné!

Karel Steigerwald: Prezident vytlačil Peroutku novičokem. Ale podle Babiše nic nepochopil

Tak si na závěr říkám, zda vedle povinné maturity z matematiky by se nemělo též uvažovat o zavedení povinné „zkoušky z dospělosti“ i z předmětu dějepis, tedy alespoň pro členy a členky hnutí ANO.

Poslední námět – nemohla by např. bezpečnostní rada státu zablokovat ministryni obrany přístup na Instagram?

Autor je právník a publicista

Bohumil Pečinka: Poslání ČSSD? Zadržovat Babiše, aby nenastolil autoritářský režim
Těžké skládání vlády? Babiš se vymlouvá, šlo to i v horších situacích
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější