nahoru

Ještě jste nebyli na Radiokempu Frekvence 1? Posledním hvězdným hostem bude Žlutý pes

red 24. srpna 2021 • 10:00
Ještě jste nebyli na Radiokempu Frekvence 1? Posledním hvězdným hostem bude Žlutý pes
foto: Active Radio

S létem a letošními Radiokempy se Frekvence 1 rozloučí již tuto středu 25. srpna společně s kapelou Žlutý pes na Přírodním koupilišti Osek. Radiokempy vždy začínají ve 14 hodin a vrcholí od 19 hodin koncertem hudebního hosta. V této roli se postupně již vystřídali Pokáč, Marta Jandová, Xindl X, Sebastian, Miro Žbirka a také kapel No Name nebo Čechomor. První kemp odstartoval 7. července, následuje každou středu jeden až do konce prázdnin.

Frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma za kapelu prozrazuje: „Na Radiokempy Frekvence 1 se zvlášť letos těšíme ze všech sil a už se nemůžeme dočkat. Na Frekvenci 1 jsme totiž jako doma. A každý ví, že všude dobře, doma nejlíp!“ Veškeré dění z Radiokempu včetně finálního koncertu bude přenášet Frekvence 1 živě do vysílání.

Návštěvníci kempu měli navíc možnost pozorovat při práci oblíbené moderátory Janu Knížkovou, Romama Mikesche a Robina Sobka, jež mohou slyšet každý den na Frekvenci 1.  A co by to bylo za kemp bez táboráku? I na ten se mohou těšit děti i dospělí a samozřejmě také na opékání špekáčků. Na programu bude také řada soutěží, chybět nebude ani tolik oblíbený fotostánek vybavený různými bláznivými kostýmy, parukami a dalšími nezbytnými doplňky.

Na předposledním letošním Radiokempu Frekvence 1 minulou středu na Orlíku vystoupili akusticky Čechomor. Když kapela zjistila, kam že to jedehrát, tak její František Černý v rozhovoru pro Frekvenci 1 zavtipkoval, že doufá, že nakonec neskončí s ostatními v sudech na dně přehrady, že v sudech má skončit dobré víno. Pro kapelu nebylo hraní v kempu žádnou novinkou. „My jsme jednou hráli v takovým kempu, ale hráli jsme tam ráno v pět hodin, kdy si ti návštěvníci dávali snídani a chodili si čistit zuby a my jsme jim k tomu hráli. Bylo to fakt zajímavý,” zavzpomínal Karel Holas. Zároveň si postěžoval, že si ho v kempu spletli s údržbářem.

Během vystoupení zahráli Čechomor největší hity jako Gorale, Včelín, Mezi horami, Hruška, Místečko a Pijácká. Největší úspěch sklidili se songem Gorale, který nejvíce rozezpíval a rozeskákal publikum. Na závěr si kapela udělala společnou fotku se všemi účastníky koncertu, krátce před tím se ještě stihla podepsat na modrou kytaru Frekvence 1.

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.